Kadir Toprakkaya

Otelde 12 bin kişiyi mağdur eden Akgündüz, AVM için para toplayacak

Otelde 12 bin kişiyi mağdur eden Akgündüz, AVM için para toplayacak
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Caprice Gold Oteli projesi yarım kalan, Maldivler’de otel projesi hayal olan Fadıl Akgündüz; şimdi de “yüksek kârlı AVM” vaadiyle halktan para toplama peşinde.

Fadıl Akgündüz, şimdi de “yüksek kârlı AVM kurmak!” için kolları sıvadı. Gurbetçilerden topladığı 650 milyon Alman Markı’nı (350 milyon Euro) batırdıktan sonra dolandırıcılıktan 1,5 yıl hapis yatan Akgündüz, son olarak Caprice Gold projesini de yarım bırakarak müşterilerine 8 aydır kira ödemesi yapmıyor. Her projesinde kendine güvenenleri maddi zarara uğratan Akgündüz’ün son projesinin 9 bin metrekarelik AVM olduğu öğrenildi.

İmza Pazarlama (İMPA) ismini verdiği market kurma iddiasındaki Akgündüz, daha önce piyasadan para toplarken yaptığı gibi yine “yüksek kâr” vurgusu yaparak perakende zinciri kuracağını ileri sürüyor. Distribütörlükler dağıtarak zinciri genişletmeyi vaat ediyor. İlk etapta 700 şubeli bir zincirden söz eden Akgündüz’ün bu şubeleri distribütörlük yoluyla satarak yine piyasadan para toplayacağı ifade ediliyor. Daha önceki “yüksek kâr” vaatlerini tutmayıp para topladığı kişileri mağdur eden ‘Jet Fadıl’ lakaplı Fadıl Akgündüz yine “yüksek kâr” vaat ediyor ve yine distribütörlük satışı adı altında para toplama faaliyetinde. İlk şubesi 6 ay içinde açılması planlanan yüksek kâr vaatli projenin önceki projelerde olduğu gibi yeni mağdurlar oluşmasına yol açabileceği belirtiliyor.

Proje bilgilerinin paylaşıldığı internet sayfasında projenin maketi de yer aldı. Sayfada ise projeye yönelik şu ifadeler yer alıyor: “Hipermarket projesiyle güvene dayalı (önce satalım sonra yapalım) ticari modeli değil (zaten şartlar da buna müsait değil), günlük hızlı perakende satış ciroları ve günlük yüksek kâr modeliyle, modern Müslüman işadamımız engelleri aşmak için geceli gündüzlü çabalıyor.

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

noyadecor