Haber Merkezi

22. Ortaca Tarım, Çevre ve Turizm Festivali başladı

22. Ortaca Tarım, Çevre ve Turizm Festivali başladı
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Muğla’nın Ortaca ilçesinde bu yıl 22.’si düzenlenen Ortaca Tarım, Çevre ve Turizm Festivali başladı. Protokol üyeleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşların katıldığı festival, 13 Mayıs 2017 tarihinde sona erecek.

Festival kapsamında Yunus Emre Anadolu Lisesi Bando Takımı eşliğinde Ortaca Cumhuriyet Meydanı’nda başlayan kortej yürüyüşü, Tuhafiye Pazaryeri’nde sona erdi. Kortej yürüyüşünde, Türk bayrağı taşıyan vatandaşlar ve yöresel kıyafetleriyle halk oyunları ekipleri renkli görüntüler oluşturdu. Festival kapsamında kurulan tarım, çevre ve turizm stantları gezildi, Ortaca Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu konser verdi.

Ortaca Tarım, Çevre ve Turizm Festivali

ORTACA HAK ETTİĞİ YERE GELECEK

Ortaca Kaymakamı Fatih Ürkmezer, törende yaptığı konuşmada ilçenin 30 yılda gösterdiği gelişim, hedefleri, amaçları ve festivalleriyle sadece Muğla’da değil, Türkiye’de hak ettiği yere geleceğini söyledi. Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik de dönemin belediye başkanı merhum Kemal Şahin ile 25 yıl önce festival için yola çıktıklarını dile getirdi.

Emirates

ÇEYREK ASIRLIK YOLCULUK

Yörenin tarımsal ve turistlik değerlerini öne çıkartmak, çevre değerlerine dikkati çekmek için başlattıkları festivalin bu yıl 22.’sini kutladıklarını anlatan Karaçelik; “Bir festival başlatalım diyerek çıktığımız bu yolculuk, neredeyse çeyrek asır olmuş. Uzun yıllardır bu festivalin amacına ulaştığını ve bizden sonra da uzun yıllar devam edeceğine inanıyorum” şeklinde konuştu.

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su