Kadir Toprakkaya

New York Seyahat Fuarı’na Türkiye damgası

New York Seyahat Fuarı’na Türkiye damgası
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

New York’ta her yıl düzenlenen ve Kuzey Amerika kıtasının en büyük seyahat fuarı olarak dikkatleri çeken The New York Times Travel Show’da, Türkiye’nin tanıtıldığı standa ziyaretçiler yoğun ilgi gösterdi.

Bu yıl 15’incisi düzenlenen New York Times Travel Show, yaklaşık 170 ülkenin katılımıyla New York’taki Javits Center’da kapılarını ziyaretçilerine açtı. Fuarda, Washington Kültür ve Tanıtma Müşavirliği ile Türk Hava Yollarının stantları, en çok dikkat çeken bölümlerden oldu. Ziyaretçilere Göbeklitepe, Kapadokya, İstanbul gibi Türkiye’nin önemli turistik merkezleri hakkında bilgiler verilirken; simit, lokum ve baklava ikram edildi.

New York seyahat fuarı
“BU FUAR BİZLER İÇİN ÇOK ÖNEMLİ”

Açılışa katılan Türkiye’nin New York Başkonsolosu Alper Aktaş; “New York sadece Amerika’da değil, tüm dünyada hem ekonomi anlamında hem de finans, ticaret, kültür sanat anlamında ve bunun kadar önemlisi turizm anlamında bir merkez konumunda. Bu bakımdan şu anda gerçekleştirilen seyahat fuarı bizler için son derece önemli” dedi. Aktaş, sözlerine şöyle devam etti:

“TÜRKİYE OLARAK KONSEPTİMİZ NİTELİKLİ TURİZM”

“2019 yılı için bizim Türkiye olarak konseptimiz nitelikli turizm. 2018’de turizm rakamlarında ciddi bir artış var. ABD’den gelen turist sayısında da yaklaşık yüzde 40’a varan bir artış olması, yaklaşık yarım milyon turistin ülkemizi ziyaret etmesi çok önemli ama malumunuz olduğu üzere bizim hedefimiz çok daha büyük. Bu sayıyı bir an önce artırmak istiyoruz. Ve bunu da nitelikli turizm konsepti üzerinden yapmak istiyoruz.”

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su