Haber Merkezi

Nabi Avcı: Türkiye deniz, kum ve güneşten ibaret değil!

Nabi Avcı: Türkiye deniz, kum ve güneşten ibaret değil!
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere geldiği Bolu’da belediyenin “Eğitime Yüzde 100 Destek Projesi” kapsamında üniversite kazanan öğrencilere yönelik dizüstü bilgisayar dağıtım törenine katıldı. Bolu Valisi Aydın Baruş, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, Ak Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay’ın da katıldığı törende, 1.019 üniversite öğrencisine dizüstü bilgisayar dağıtımı gerçekleşti.

Törende konuşan Bakan Nabi Avcı, bütün tanıtım malzemelerinde, filmlerde, afişlerde, broşürlerde Türkiye’nin yıllarca deniz, güneş ve kum ülkesi olarak tanıtıldığını belirterek; “Türkiye sadece deniz, kum ve güneş stratejisi üzerinden dünyada turizm alanında altıncı sırada. Avrupa’da da dördüncü sırada ama, Türkiye’nin henüz yeterince tanıtılmamış pek çok turistik zenginlikleri var” dedi.

Nabi Avcı

POTANSİYEL VE ZENGİNLİKLERİMİZİ HAREKETE GEÇİRİLMELİYİZ

Türkiye’deki denizlerin, güneşin ve kumun çok güzel olduğunu ancak Türkiye’nin sadece bunlardan ibaret sayılamayacağını anlatan Avcı, şunları ifade etti: “Bolulular olarak siz biliyorsunuz ki, Türkiye’nin henüz yeterince tanıtılmamış pek çok turistik zenginliği var. Dağlarımız var, göllerimiz var, olağanüstü bir mutfağımız var. Karımız, kışımız var, kaplıcalarımız var, termal turizmimiz var, tarihi ören yerlerimiz var, dini miras alanlarımız var. Kongre turizmi için fevkalade elverişli ortamlarımız var. Daha sayamadığımız eğitim turizmi, spor turizmi, macera turizmi alanında da pek çok imkanlarımız var. Biz tüm bu potansiyelimizi, bu zenginliklerimizi harekete geçirdiğimizde sadece deniz, kum güneş üzerinden altıncı sıraya geldiğimiz turizm yarışlarında ilk üçe rahat rahat gireriz.”

BOLU PİLOT İL OLACAK

Bakan Avcı, Türkiye’nin dünyadaki turizm yarışında sadece deniz ve kumu eksik olan Bolu’nun bir pilot il olacağına dikkat çekerek; “İşte burada Bolu, bence pilot illerimizden biridir. Bolu’da bu saydıklarımın deniz ve kum dışında hepsi fazlasıyla var. Yeter ki biz bunları gereği gibi değerlendirebilelim. Ona göre altyapılarımızı kurabilelim. Altyapı derken hem fiziki altyapımızı, yani konaklama ulaşım altyapımızı, hem beşeri altyapımızı, yani hizmet ve işletme sektörümüzü ona göre geliştirdiğimiz takdirde ki, Bolu o anlamda çok ciddi birikime sahip. Biz Kültür ve Turizm Bakanlığı olarak, Bolu’nun bu müstesna ve gerçekten çok seçkin zenginliklerini el birliğiyle tüm dünyaya tanıtırsak, işte o ilk üçe girme yarışında bayrağı önde taşıyan illerinden biri, belki de birincisi olacak” şeklinde konuştu.

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su