E. Cengiz

Moğolistan’ı Keşfetmek İster misiniz?

Moğolistan’ı Keşfetmek İster misiniz?
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Fotoğrafçı Hayrettin Kağnıcı Orta Asya’nın yüzölçümü olarak en büyük ülkelerinden biri olan ve Cengiz Han’nın ülkesi olarak bilinen Moğolistan’nın gizemli kapılarını aralıyor. 19 Haziran Çarşamba günü Karaoğlan Kültür Merkezi’nde açılışı yapılacak olan ‘’Moğolistan’’ fotoğraf serginin ardından Kağnıcı fotoğrafseverlerle söyleşi gerçekleştirerek bilgi ve deneyimlerini aktaracak.

Orta Asya’nın gizemli ülkesi Moğolistan’ı fotoğraflarla keşfetmek ister misiniz? Beşiktaş Belediyesi’ne bağlı Karaoğlan Kültür Merkezi’ndeki sergi tam size göre, fotoğrafçı Hayrettin Kağnıcı, Altay dağlarının zirvesinden, bozkırlardan ve çöllerden geçerek orada yaşadığı her anı fotoğraf karesine yansıttı. Yüzyıllar öncesinde Türklerin bıraktığı kültürün izini sürdü. Kültür mirasına tanıklık eden ‘’Moğolistan’’ adlı fotoğraf sergisi 19 Haziran Çarşamba günü Saat 19.00’da Karaoğlan Kültür Merkezi’nde ziyaretçilerine kapılarını açacak. Kağnıcı, açılışın ardından bir söyleşi gerçekleştirerek bilgi ve deneyimlerini fotoğraf severlerle paylaşacak. Bu anlamlı günde siz değerli basın mensuplarını aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Moğolistan

HAYRETTİN KAĞNICI KİMDİR?

Uzmanlık alanı makine mühendisliği olan Kağnıcı 100’ün üzerinde ülke gezdi, bu ülkelerdeki farklı kültürleri ve insanları fotoğrafladı. İlk fotoğraf sergisini Nisan 2015’te Kadir Has Üniversitesi’nde açtı. “Dünya Mirası ve İnsan” başlıklı sergisinde UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki 21 ülkenin fotoğrafları fotoğraf severlerin ilgisine sunuldu.

Yer: Karaoğlan Kültür Merkezi (Türkali Mah. Ihlamurdere Cad. No:50- Beşiktaş)

Tarih: 19/6/2019 ( Çarşamba)

Saat: 19.00

İletişim: Ahmet Okyar Okatan- 0545 565 07 72

Anıl Arı: 0543 883 87 00

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su