Haber Merkezi

Meriç’in iki yakasında “Biz Bir Dolaşalım”

Meriç’in iki yakasında “Biz Bir Dolaşalım”
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Türkiye’nin kamu yayıncısı TRT’nin televizyon ile sinemayı buluşturan iddialı ve uzun soluklu projesi TRT TV Filmleri kapsamında yer alan “Biz Bir Dolaşalım”, TRT Ev Sineması kuşağında seyirciyle buluşuyor. Yapımcılığını Mehmet Akif Aydın’ın, yönetmenliğini Kemal Uzun’un yaptığı, senaryosuun ise Murat Özsoy’un kaleme aldığı Biz Bir Dolaşalım, 29 Eylül Perşembe akşamı saat 20.00’de TRT 1 ekranlarında olacak.

Meriç’in iki yakasının da aynı olduğunu fark edip, Türkiye’den karşı yakanın belgeselini çekmeye çalışan, küçük insan hikayelerinden Balkanlar’daki köklü geçmişimiz ve kültür miraslarımıza kadar pek çok farklı konuyu bir arada işleyen sıcak, komik ve heyecanlı bir yol hikayesi olan “Biz Bir Dolaşalım”ın konusu şöyle:

mericin-iki-yakasinda-biz-bir-dolasalim-4

FİLMİN KONUSU…

Bahtsız ve başarısız bir belgeselci olan Ahmet’in Balkanlar’daki köklerimiz ve oralarda yaşayan Türklerin gelenekleriyle ilgili belgesel projesi TRT’den kabul görür. Bu iş, Ahmet için hayatının fırsatı ve hep çekmeyi hayal ettiği Kenya Aslanları belgeseli için de bulunmaz bir kapıdır. Fakat, Ahmet’in bu işi yapabilmek için hiç parası yoktur. Zorluklarla çekim için yola çıkan Ahmet ve ekibinin yolda da talihsizlikler peşini bırakmaz. Sınırı geçemeyen Ahmet, Meriç’in iki yakasının da aslında özde aynı olduğunun farkına varır ve Yunanistan, Makedonya ve Bosna-Hersek’te çekilmesi gereken belgeseli kimselere çaktırmadan Edirne’nin köylerinde çekmeye başlar. Üstelik dünyanın en beceriksiz çekim ekibiyle. Köylerinin tanıtımı için TRT’den bir ekibin geldiğini zanneden belediye başkanının çekimlere dahil olmasıyla da işler iyice karışacaktır.

mericin-iki-yakasinda-biz-bir-dolasalim-3

OYUNCU KADROSU…

Yapımcılığını Mehmet Akif Aydın’ın, yönetmenliğini Kemal Uzun’un yaptığı “Biz Bir Dolaşalım”ın senaryosu ise Murat Özsoy’a ait. Filmin oyuncu kadrosunda Murat Özsoy, Sadi Celil Cengiz, Berkan Şal, Selahattin Taşdöğen, Yılmaz Gruda, Alicia Kapudağ, Yaşar Üzer, Yıldırım Beyazıt, Emre Çağrı Akbaba, Dursun Ali Şahin, İbrahim Sadri, Mehmet Konbatı, Bülent Terzioğlu ve Özcan Avcı gibi isimler yer alıyor.

Biz Bir Dolaşalım

12 FARKLI TÜRDE 33 FİLM…

2014 yılında başlatılan TRT TV Filmleri Projesi kapsamında bugüne kadar 33 özgün senaryo, film olarak çekildi. Bu 33 film, TRT1 ekranlarında “TRT Ev Sineması” adında özel bir yayın kuşağında her Perşembe günü saat 20.00’de seyircileriyle buluşmaya başladı. TRT, bu proje ile Türk sinemasına ve televizyon sektörüne yeni hikâyeler kazandırmayı, genç sinemacıların özgün ve yenilikçi projelerine imkân sağlamayı hedefliyor.

Biz Bir Dolaşalım

TRT TV Filmleri kapsamında yer alan “Biz Bir Dolaşalım”, TRT Ev Sineması kuşağında seyirciyle buluşuyor…

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su