Cenay Toprakkaya

Meriç Nehri’nde gün batımı turları

Meriç Nehri’nde gün batımı turları
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Edirne Doğa Sporları Kulübü (EDOSK), kentteki nehirlerin özellikle kano ve diğer su sporlarında daha etkin kullanılması amacıyla nehirde gün batımı turları başlattı. EDOSK kano branşı sporcuları, kanolarla nehre inerek gün batımında tur düzenledi. Gurup vaktinin en iyi izlediği kentlerden olan Edirne’deki fotoğraf sanatçıları da kano sporcularının gün batımına yolculuğunu, çektikleri Meriç Nehri fotoğraf kareleriyle ölümsüzleştirdi.

Kulübün yöneticilerinden, aynı zamanda Edirne Tanıtım ve Turizm Derneği Başkanı Bülent Bacıoğlu, konu ile ilgili yaptığı açıklamada Edirne’nin üç nehrin geçtiği ender kentlerden biri olduğunu söyledi. Padişahların saltanat kayıklarıyla gelerek, köprülere yaptırdıkları seyir köşklerinden izledikleri güneşin batışının güzelliğine dikkat çekmek amacıyla nehirde kano turu düzenlediklerini ifade eden Bacıoğlu; “Özellikle Edirne’nin gün batımları, padişahların ve sultanların seyrettiği gün batımları, efsane gün batımlarıdır. Nehrin üzerinden batan güneş görüntüsü çok güzeldir. Biz de kanolarımızla hem fotoğrafçılara güzel fotoğraflar verelim, hem Edirne’nin tanıtımına katkı sağlayalım, hem de farklı bir zaman diliminde gün batımında spor yaparak şehrin, nehirlerin tadını çıkarmak istedik” dedi.

Meriç Nehri

EDİRNE’NİN TANITIMINA KATKI

EDOSK yöneticilerinden Fatih Altun da maharetli ellerle çekilen fotoğraflarla Edirne’nin tanıtımına ne denli katkı yapıldığını bildiklerini, bu anlamda hem nehirlerin spor amaçlı kullanımına teşvik hem de fotoğrafik anlamında güzel bir etkinliğe imza atıldığını ifade etti.

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su