Kadir Toprakkaya

Malta’dan iki Türk turizmciye ödül

Malta’dan iki Türk turizmciye ödül
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Geçtiğimiz hafta Malta’da “Akdeniz’in Yıldızları” mottosu ile gerçekleştirilen Akdeniz Turizm Forumu’ndan Türkiye’ye iki ödül birden geldi. ATURJET olarak anılan Türkiye Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği’nin Başkanı Delal Atamdede ve Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Kurtoğulları’na ödülleri, düzenlenen bir törenle verildi.

Malta
YAŞAM BOYU ONUR ÖDÜLÜ VE BÜYÜK AKDENİZ ÖDÜLÜ

Türk turizminin duayenleri arasında gösterilen Hüseyin Kurtoğulları’na “Yaşam Boyu Onur Ödülü” takdim edilirken, ATURJET Yönetim Kurulu Başkanı Delal Atamdede’ye ise Türkiye ile birlikte Akdeniz ülkelerindeki turizmin gelişmesi adına gösterdiği çabalarından dolayı “Büyük Akdeniz Ödülü” verildi.

BRUNO SANTORI YÖNETİMİNDE MUHTEŞEM KONSER

Malta’da 14-16 Şubat tarihleri arasında organize edilen Akdeniz Turizm Forumu’na 39 ülkeden yaklaşık 1500 davetli katıldı. Türkiye’nin Delal Atamdede başkanlığında 58 kişilik bir heyetle katıldığı forum sonrasında, Malta Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda bir davet verildi. Sonrasında ise Malta Şövelyeleri’nin hastane olarak kullandığı, şimdilerde Akdeniz Konferans Merkezi olarak kullanılan tarihi binada, dünyaca ünlü kompozitör Bruno Santori’nin yönettiği Akdeniz Orkestrası tarafından muhteşem bir konsere imza atıldı. Konserin ardından “Akdeniz’in Yıldızları” ödülleri sahiplerini buldu.

Barbaros Kon
DR. BARBAROS KON’A TEŞEKKÜR

Hüseyin Kurtoğulları ve Delal Atamdede, ödül töreni sonrasında yaptıkları açıklamada “Böylesine anlamlı bir ödüle layık görülmemizden dolayı ülkemiz adına büyük onur duyduk. Bizim için öneride bulunan değerli arkadaşımız Dr. Barbaros Kon başta olma üzere tüm emeği geçenlere teşekkürü bir borç biliyoruz” açıklamasında bulundular.

Delal Atamdede
TEK TÜRK YÖNETİM KURULU ÜYESİ

Türk turizminin iki başarılı ismini ödüle götüren yolun açılmasında büyük katkıları olan Dr. Barbaros Kon, Akdeniz Turizm Forumu’nda tek Türk yönetim kurulu üyesi olarak faaliyet gösteriyor. Aynı zamanda TOURMAG Turizm Dergisi Yazarı da olan Kon, forumun düzenlenmesinde de ciddi emekleri olan bir isim olarak dikkat çekiyor.

Hüseyin Kurtoğulları, aldığı ödülün mutluluğunu eşi, kızları ve torunundan oluşan ailesiyle paylaştı…

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su