Buluşmaya konuşmacı olarak, Azerbaycan Atatürk Araştırma Merkezi Başkanı, Milletvekili Profesör Nizami Ceferov katıldı

 Kadir Toprakkaya

Macar Konsolosluğu’nda Atatürk anıldı

Macar Konsolosluğu’nda Atatürk anıldı
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Macaristan’ın İstanbul Başkonsolosluğu, Atatürk’ü Anma Programı’na ev sahipliği yaptı. Konsolosluğun Kağıthane’de bulunan ve bünyesinde Macar Kültür Merkezi’ni de barındıran mekanındaki etkinlik büyük ilgi gördü.

Buluşmaya konuşmacı olarak, Azerbaycan Atatürk Araştırma Merkezi Başkanı, Milletvekili Profesör Nizami Ceferov katıldı

Buluşmaya misafir konuşmacı olarak, Azerbaycan Atatürk Araştırma Merkezi Başkanı Nizami Ceferov katıldı…

AZERBAYCAN ATATÜRK ARAŞTIRMA MERKEZİ BAŞKANI ANLATTI…

Buluşmaya konuşmacı olarak Azerbaycan Atatürk Araştırma Merkezi Başkanı, Milletvekili Prof. Nizami Ceferov katıldı. Atatürk posteri önünde, üzerinde “Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır. Fakat, Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır” yazılı ünlü sözü ile Ulu Önderimizin hayatından kesitler veren Ceferov, “Ne yazık ki onun gibi bir lider gelmedi, gelemeyecek” dedi.

marmara-grubu

MARMARA GRUBU DESTEK VERDİ…

Macaristan’ın İstanbul Başkonsolosu Balazs Hendrich’in ev sahipliği yaptığı organizasyonun gerçekleşmesine, Akkan Süver’in liderlik ettiği Marmara Grubu Vakfı da destek verdi. Katılan konuklar arasında Kenan Akın,  Mesut Parlak, Ülkü Dicle, Şamil Aydın, Turan Sürücü ve Yüksel Öner gibi duayen isimler hayli fazlaydı.

img_5532

YÜKSELEN TÜRKİYE ENSTİTÜSÜ ÜYELERİ DE KATILDI...

İstanbul Gazeteciler Derneği Başkanı ve Marmara Grubu Vakfı Başkan Yardımcısı Engin Köklüçınar konuklarla ilgilenme görevini başarıyla yerine getirirken, Durmuş Çelen’in önderlik ettiği Yükselen Türkiye Enstitüsü üyeleri de buluşmaya katılan sivil toplum örgütleri arasındaydı.

akkan-suver

Anma programının ardından, Macar Kültür Merkezi Sergi Salonu’nda yer alan “Yenilikçi Tasarımlar” isimli sergi, konuklar tarafından gezildi. Mustafa Ateşoğlu, Akkan Süver, Turan Sürücü, Mesut Parlak ve Engin Köklüçınar, sergideki eserleri son derece çağdaş bulduklarını dile getirdiler…

durmus-celen-2

Macaristan’ın İstanbul Başkonsolosluğu tarafından düzenlenen Atatürk’ü Anma Programı’na, Yükselen Türkiye Enstitüsü de 12 üyesi ile katıldı. Enstitünün başkanlığını yürüten Durmuş Çelen; “Konu Atatürkümüz olunca, konu Türkiyemiz olunca hiçbir şey bizi durduramaz” mesajı verdi…

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su