Kadir Toprakkaya

Kritik isimden ziyaret öncesi flaş açıklama! 2016 çapraz turizm yılı olacak

Kritik isimden ziyaret öncesi flaş açıklama! 2016 çapraz turizm yılı olacak
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Vladimir Putin’in 1 Aralık’taki Ankara ziyareti öncesinde açıklamalar yapan Putin’in danışmanı Yuriy Uşakov, “Toplantı sonrasında 2016 yılının her iki ülkede çapraz turizm yılı ilan edilmesi planlanıyor. Bu durum karşılıklı turistik ziyaretleri daha da artıracak” dedi.
Rusya Devlet Başkanı Putin’in danışmanı Yuriy Uşakov, Rusya ve Türkiye’nin 2016 yılını çapraz turizm yılı ilan etmeyi planladıklarını bildirdi. Vladimir Putin’in 1 Aralık’taki Ankara ziyareti öncesinde açıklamalar yapan Uşakov, “Toplantı sonrasında 2016 yılının her iki ülkede çapraz turizm yılı ilan edilmesi planlanıyor. Bu durum karşılıklı turistik ziyaretleri daha da artıracak” dedi.
Uşakov açıklamalarına şu şekilde devam etti: “Türkiye, Rus vatandaşlar tarafından en çok ziyaret edilen ülkelerden birisi. Buna kısa süreli yolculuklar için geçerli olan vizesiz rejim sebep oldu. Geçen sene Türkiye’yi 4.1 milyondan fazla Rus turist ziyaret etti. Bu sene artış devam ediyor, turist sayımız yaklaşık %14 artacak.” Uşakov, Rusya’yı 385 bin Türk turistin ziyaret ettiğine de dikkat çekti. (Gazetem Rusya)

Bir Cevap Yazın

vakıf taşdelen su

noyadecor