Haber Merkezi

Kış turizminin olmazsa olmazı; Atlı kızaklar

Kış turizminin olmazsa olmazı; Atlı kızaklar
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Türkiye’nin önemli dağ ve kış turizmi merkezlerinden Cıbıltepe Kayak Merkezi’nin ziyaretçileri, sadece kayarak değil atlı kızaklar ile de gezinti yaparak stres atıyor.

Sarıçam ormanları, kristal karı ve uzun kayak pistleriyle Türkiye’nin önde gelen kış turizm merkezleri arasında yer alan Kars’ın Sarıkamış ilçesindeki Cıbıltepe Kayak Merkezi, son zamanlarda yerli ve yabancı turistlerin akınına uğruyor. Sömestir tatilini de fırsat bilerek çocukları ile kayak merkezine gelen ziyaretçiler, bir yandan kayak yaparken diğer yandan farklı etkinliklere katılarak eğlenceli anlar yaşıyor.

ŞEHRİN STRESİNDEN UZAK, TERTEMİZ HAVADA EŞSİZ MANZARA

Kayak merkezinde hizmet veren, doyumsuz manzaralar eşliğinde gezinti yapma imkanı sunan atlı kızaklar da yerli ve yabancı turistlerin beğenisini topluyor. Sarıkamış’ta uzun kış mevsiminde genellikle ulaşım ve yük taşımacılığında kullanılan atlı kızaklar, kayak merkezinde turistlere hizmet veriyor. Atlı kızaklar ile turlara katılıp kayak merkezi ve çevrede gezinti yapan turistler, şehrin stresinden uzak tertemiz havada eşsiz manzarayı seyretme imkanı buluyor.

atlı kızaklar

HEM HARÇLIĞINI ÇIKARIYOR, HEM DE TURİZME HİZMET EDİYOR

Cıbıltepe Kayak Merkezi’ndeki Oteller Bölgesi’ne atlı kızağı ile hizmet veren 15 yaşındaki lise ikinci sınıf öğrencisi Kerim Gökcan, atını battaniye ile örtüp, arpa ve saman yedirerek müşterilerini bekliyor. Yaklaşık 3 kilometrelik alanda atlı kızak turu imkanı sunan Gökcan, yarı yıl tatilinde bir yandan okul harçlığını çıkardığını, bir yandan da turizme hizmet ettiğini söyledi. Yörede atlı kızakların eskiden beri kullanıldığını hatırlatan Kerim Gökcan; “Kızaklarımızla müşterilerimizi gezdiriyoruz. Orman içinde ve Oteller Bölgesi’nde tur atıyoruz. Müşterilerimiz bu atlı kızak turlarından çok memnun olduklarını söylüyor. Okulların tatil olmasıyla kayak merkezlerinde yoğunluk arttı, bizim işlerde de hareketlilik oldu. Ben de yarı yıl tatilinde her gün kayak merkezine geleceğim. Okullar açıldığında yalnızca hafta sonları gelip çalışacağım” şeklinde konuştu.

atlı kızaklar

KRİSTAL KAR ÜZERİNDE KAYAK KEYFİ BİR BAŞKA GÜZEL

Ankara’dan tatil için Sarıkamış’a gelen Gülşen Aslan da atlı kızak turlarının çok keyifli olduğunu dile getirerek, kristal kar üzerinde kayak yaptıktan sonra atlı kızaklarla gezmenin güzel olduğunu ifade etti. Aslan, kayağın yorgunluğunu atlı kızaklarla gezerek attıklarını vurgulayarak; “Kayaktan sonra sarıçam ormanları arasında atlı kızakla gezerek, yorgunluğu atmak çok keyifli. Herkese öneriyorum” dedi. Kayakseverlerden Mert Delibaş ise Cıbıltepe Kayak Merkezi’nde kayak yapmanın mutluluğunu yaşadığını aktararak; “Sarıçam ormanları arasında kristal kar üzerinde kayak yapmak çok güzel. Atlı kızakla gezmek de insana çok büyük haz veriyor” ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su