Haber Merkezi

İstanbul-Sofya Ekspresi seferlere başladı

İstanbul-Sofya Ekspresi seferlere başladı
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

İstanbul-Sofya Ekspresi, TCDD Taşımacılık ile Bulgar Demiryolları arasında imzalanan anlaşma çerçevesinde ilk seferine 2 makinist, 3 kondüktör ve 22 yolcusuyla başladı.

Bulgaristan/Sofya-İstanbul/Halkalı arasında seferlerini gerçekleştirecek olan İstanbul-Sofya Ekspresi için ilk tren, Halkalı Tren İstasyonu’ndan hareket etti. TCDD Taşımacılık İstanbul Yolcu Servis Müdürü Veysi Alçınsu, hareket öncesi yaptığı açıklamada seferlerin 20 Şubat 2017 tarihinden itibaren her gün karşılıklı olarak düzenlenmeye başladığını dile getirdi.

İstanbul-Sofya Ekspresi

YÜKSEK TEKNOLOJİ İLE DONATILDI

Sefere çıkacak trende 2 makinist ve 3 kondüktörün yolculara hizmet vereceğini belirten Alçınsu; “Trenimiz yüksek teknoloji ile donatılmış bir tren. Kaliteli ve güzel bir yolculuk sunmasını bekliyoruz. Tüm Türkiye ve İstanbul, bu kaliteli trenlerle yolculuk keyfini mutlaka tatmalı. Yolculuğumuz yaklaşık 9 buçuk saat sürüyor” şeklinde konuştu.

Sofya Ekspresi

SÜREKLİ OLMASI İSTENİYOR

İlk seferin yolcularından 47 yaşındaki Ufuk Orhan Şen ise turizm işiyle uğraştığını anlatarak, iş görüşmeleri için Bulgaristan’a gittiğini söyledi. İlk tren seferini sosyal medyadan öğrenerek bilet aldığını ifade eden Şen; “Normalde gideceğim yere uçak seferleri yok. İnşallah hayırlı olur. Sürekli olmasını dilerim. Proje sınır geçişleriyle ilgili kolaylık sağlarsa daha da başarılı olacaktır” değerlendirmesini yaptı.

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su