Kadir Toprakkaya

İstanbul, Kayseri ve Kapadokya’dan turist ortaklığı

İstanbul, Kayseri ve Kapadokya’dan turist ortaklığı
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Son üç yıldır turizmde yaşanan sıkıntılı dönemde gelir düzeyi yüksek yabancı misafirlerini büyük ölçüde kaybeden üç destinasyon, ortak tanıtımla nitelikli turist grubunu yeniden kazanmak için harekete geçti. Türkiye Otelciler Birliği’nin (TÜROB) Türk turizminin çeşitlendirilmesi ve sürdürülebilirliğinin sağlanması çalışmaları kapsamında, İstanbul’un yanı sıra Kayseri-Kapadokya ortak destinasyon çalışmalarının ilk adımları atıldı.

Proje doğrultusunda ilk hedef pazar olarak da Ukrayna belirlendi. Türkiye’ye yılda 1.5 milyon kişiyle en fazla turist gönderen ülkeler arasında yer alan Ukrayna’nın önde gelen seyahat acenteleri ve tur operatörlerinden oluşan üst düzey bir heyet, TÜROB ile THY Kiev Müdürlüğü desteği ve Radisson Blu Hotel Kayseri ev sahipliğinde Kayseri’de ağırlandı.

Kayseri

YENİ TURİZM ÜRÜNLERİ GELİŞTİRİLECEK

Projeyle ilgili bilgi veren TÜROB Başkanı Timur Bayındır; “TÜROB olarak uzun süre üzerinde çalıştığımız bir projenin ilk aşamasını gerçekleştirdiğimiz için çok mutluyuz. Hedefimiz olan turizmin tüm ülkeye yaygınlaştırılması, nitelikli turist sayısına ve gelirine ulaşılması için yeni turizm ürünlerini geliştirmeli ve turizmin hizmetine sunmalıyız. Coğrafi yakınlıkları ile Kayseri ve Kapadokya, bu hedefe yönelik en önemli destinasyonların başında geliyor. Aynı günün sabahında Kapadokya’da balon turu, öğlen Kayseri’de kayak imkanı önemli bir deneyim sunacaktır. Bu çalışmanın bölgenin tanıtımı ile birlikte ülke turizmine kalıcı bir ürün sağlaması en büyük dileğimiz” dedi.

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su