Kadir Toprakkaya

Hüsnü Gümüş’ü kaybettik

Hüsnü Gümüş’ü kaybettik
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Kültür ve Turizm Bakanlığı eski Tanıtma Genel Müdürü Hüsnü Gümüş hayatını kaybetti. Türkiye Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği (ATURJET) üyesi de olan Gümüş, bir süredir tedavi görüyordu. Bu sabaha karşı tedavi gördüğü hastanede hayata gözlerini kapayan duyan turizmci 83 yaşındaydı.

NİLGÜN ATAR DUYURDU

Aynı zamanda turizm haber portalı www.turizmhaberleri.com yazarı da olan Hüsnü Gümüş’ün vefat haberini üyesi olduğu ATURJET kanallarından paylaşan Nilgün Atar; “Ailemi kaybetmiş kadar oldum. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nda yurtiçi ve yurtdışındaki başarılı çalışmalarıyla Türk turizminin yapılanmasına, tanıtılmasına, gelişmesine büyük katkı sağlamış bir kişilikti. Emekliklik sonrasında gazetemizde yayınlanan yüzlerce yazısı ve haberiyle ufkumuzu genişleten, yeni kavramlarla tanıştıran duayen yazarımız, yol arkadaşımız, değerli dostumuz Hüsnü Gümüş’ü kaybetmenin tarif edilmez acısı içindeyiz” dedi. Atar, sözlerini şöyle sonlandırdı:

SONSUZA KADAR İÇİMİZDE YAŞAYACAK

“Yeri doldurulamayacak büyük bir boşluk var artık turizm basınında. Fikirleri, pozitif enerjisi, çalışkanlığı, yaratıcılığı, diplomatik duruşu, yeni şeyler söylemenin peşinde oluşu ile daima fark yaratan Hüsnü Gümüş; bizleri geleceğe taşıyan yazılarıyla, fikirleriyle, projeleriyle, sektöre ve ülke turizmine bıraktığı güzel izlerle sonsuza kadar içimizde yaşayacak. Onu hiç unutmayacağız ve adını gelecek nesillere taşıyacağız.”

Malta
CAMİAMIZIN BAŞI SAĞOLSUN

Dünya Turizm Yazarları ve Gazetecileri Federasyonu (FIJET) Yönetim Kurulu Üyesi ve ATURJET Türkiye Başkanı Delal Atamdede ise, yaptığı açıklamada “Değerli üstadımızla bu yılın şubat ayında Malta’da düzenlenen Akdeniz Turiizm Vakfı’nın toplantısına katılmış, Türkiye’nin kazandığı iki önemli ödülü birlikte kutlamıştık. Türkiye turizmi çok kıymetli, yeri doldurulması zor bir duayenini kaybetti. Çok üzgünüm. Yolu ışıklı, yeri cennet olsun. Camiamızın başı sağolsun” ifadelerini kullandı.

BAŞSAĞLIĞI VE SABIRLAR DİLİYORUZ

TOURMAG Turizm Dergisi Ailesi olarak Hüsnü Gümüş’ü kaybetmiş olmanın derin üzüntüsü içinde olduğumuzu bildiriyor; turizm sektörüne, akademi dünyasına, turizm basınına, ailesine, dostlarına, sevenlerine başsağlığı ve sabırlar diliyoruz.

One Response to Hüsnü Gümüş’ü kaybettik

  1. BARBAROS KON 11 Eylül 2019 at 23:04

    Dünya iyisi bir Turizm ve gazeteci Duayenini kaybetti bu ülke. Çok üzgünüm. Işıklar içinde uyusun. Başımız Sağolsun…

    Cevapla

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su