Kadir Toprakkaya

Haydi Kemer’e haydi Enduro’ya

Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Kemer’de düzenlenecek olan Red Bull Sea to Sky, 2 – 4 Ekim tarihlerinde Kemer’de gerçekleşecek. Yarışlara 33 ülkeden 370 sporcu katılıyor.

Halil Öncü-KEMER

Ekstrem Enduro motosiklet yarışları arasında bir dünya markasına dönüşen ve Türkiye’nin en büyük motosiklet yarışı olan Red Bull Sea to Sky, 2 – 4 Ekim tarihlerinde Kemer’de gerçekleşecek. Hazırlıkların tamamlandığı Kemer’de yarışlar öncesi açıklamalarda bulunan KEMK (Kemer Enduro Kulübü) Başkanı Semih Özdemir, “ Herkesi yarışlara bekliyoruz. Bu görsel şölen kaçmaz” dedi. Yarışlara 33 ülkeden 370 sporcu katılırken, organizasyon ile bölgede bir canlılık meydana geldi.

unnamed (1)

Özdemir “Bu yıl 6.sını düzenlediğimiz ve artık bir dünya markası olan Türkiye’nin en büyük motosiklet yarışı olan Red Bull Sea to Sky için hazırlıklarımızı tamamladık. İyi tanıtımlar yaptık. Bu yıl geçtiğimiz senelere göre daha çok seyirci bekliyoruz. Özellikle starını vereceğimiz ilk günkü Kındıl Çeşme Plajında gerçekleştireceğimiz Palj yarışımız gerçek bir görsel şölen oluşturacak. Burada en az 4 bin kişinin bu yarışı izlemesini bekliyoruz. Bölgemizde yer alan otellerden de bu organizasyonun izlenmesi için çok sayıda yerli ve yabancı turistin geleceğini tahmin ediyoruz. Cuma 16.00’da başlayacak bu görsel şölen cumartesi Orman etabı ve ardından da Pazar günü dağ etabı ile sahilden Tahtalı zirvesi olan 2365 mt.de son bulacak” dedi.

unnamed

Seyirci izleme noktaları
Seyirci ileme noktaları hakkında da bilgi veren Özdemir, “ Seyirci izleme noktalarımızı da şu şekilde söyleyebilirim. Yarışlarımızı 02 Ekim 2015 – Cuma – Saat: 16:00 Kındıl Çeşme Plajı ‘nda, 03 Ekim 2015 – Cumartesi Saat: 10:00’da Kesme Boğazı Mevkii Yeni Köprü Yanından ve 04 Ekim 2015 Pazar günü de Saat:09:00 startı ile Çamyuva Sahili – Kesme Boğazı Mevkii – Gedelme Kalesi Yanı – Yarıcak – Çukuryayla -Tahtalı Dağı Zirvesi olarak hatırlatmak isterim. Herkesi bu güzel organizasyonumuza bekliyoruz” dedi.

unnamed (3)

Padok alanına ve sporculara ilgi büyük
Kemer’de düzenlenen ve bu yıl 33 ülkeden 370 sporcunun katılacağı Red Bull Sea to Sky Enduro yarışı için dünyanın dört bir yanından Kemer’e gelen sporcular, Kemer Merkezde oluşturulan Padok alanında motorlarının bakımlarını yapıp yarışa hazır hale geliyorlar. Sporcuların faydalandığı padok alanına gelen yerli yabancı turistler hem sporcular ile sohbet etme imkanı buluyor, hem de onlarla fotoğraf çektirip yarışlar hakkında bilgiler alıyorlar. Çok sayıda motorcu padok alanında kayıt işlemlerinin yanı sıra motorlarının son bakımlarını yapıp yarışlara hazır hale getiriyorlar.unnamed (2)

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su