Cenay Toprakkaya

Harika Matematik Sergisi, Kuşadası ve Çankırı’da!

Harika Matematik Sergisi, Kuşadası ve Çankırı’da!
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Matematiğin eğlenceli ve yaratıcı dünyasını çocuklarla buluşturan Harika Matematik Sergisi, Anadolu’daki çocuklarla buluşmak için yeniden yollarda. Sergi, 13-17 Mart tarihleri arasında eşzamanlı olarak Kuşadası’nda Kuşadası Ticaret Odası ve Çankırı’da Fatih Sultan Mehmet Çocuk Akademisi’nde olacak.

Minik Eller Büyük Hayaller Platformu kapsamında, Türkiye’nin dört bir yanındaki etkinliklerle çocukları destekleyen QNB Finansbank ana sponsorluğunda ve IEG işbirliğiyle hayata geçen proje, çocukların matematiğin temel konularını eğlenceli ve interaktif şekilde öğrenmesine yardımcı oluyor. Harika Matematik Sergisi, eşzamanlı olarak 13-17 Mart tarihleri arasında Aydın Kuşadası’nda Kuşadası Ticaret Odası Binası ve Çankırı Fatih Sultan Mehmet Çocuk Akademisi’nde açılacak. Sergi, sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde 7-13 yaş arası çocuklar tarafından ücretsiz gezilebilecek.

Harika Matematik Sergisi

HEDEF 2 TIR İLE 3 AYDA 22 İL

Çocukların büyük ilgi gösterdiği Harika Matematik Sergisi’nin gezgin tırları, gördüğü yoğun ilgi üzerine Türkiye’de daha fazla çocuğa ulaşabilmek için bu yıl ikiye çıkarıldı. Tırlar, 20 Şubat tarihinden itibaren eşzamanlı olarak Türkiye turnesine çıktı. 20-24 Şubat tarihleri arasında İstanbul Sultanbeyli Belediyesi ve Sultangazi Belediyesi’nde, 27 Şubat-3 Mart tarihleri arasında İstanbul Esenler Belediyesi ve Manisa Yunus Emre Belediyesi’nde, 6-10 Mart tarihleri arasında İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Karabük’ün Safranbolu Belediyesi’nde çocuklarla buluşan Harika Matematik Sergisi, turne çerçevesinde iki tır ile üç ay süresince belirlenen 22 ildeki tüm çocuklara ulaşmayı hedefliyor.

YEREL YÖNETİMLERDEN DESTEK

Matematiğin temel konularının eğlenceli ve interaktif şekilde işlendiği, İlköğretim Matematik Dersi Öğretim Programı’na da uygun olan sergi, özel tırlarla yola çıkıyor ve her şehirde yerel yönetimlerin desteğiyle belirlenen mekanlarda sergiler kurularak, birer hafta boyunca çocukların ziyaretine açılıyor. Çocuklar; “Dans Eden Geometri”, “Haydi Yuvarla”, “Kule Yapalım”, “Aynadaki Kim” ve “Dev Küp” modüllerinin bulunduğu, Da Vinci Learning’nin atölye çalışmaları ve Da Vinci Learning Mobil Sinema’nın da yer aldığı sergiyi keyifle geziyor.

ÇOCUKLAR EĞLENEREK ÖĞRENİYOR, KENDİLERİNİ KEŞFEDİYOR

Hayatın her alanında var olan matematiği gezici modüller ile Türkiye genelinde çocuklara sevdiren, eğlenirken öğrendiren interaktif sergi “Harika Matematik”; birçok farklı ünite ile bilgilendiren, analitik düşünce ve derinlemesine sorgulama için teşvik eden, iletişim kurmayı cesaretlendiren ve çocukların deneyimlerini rahatlıkla paylaşabilecekleri eğlenceli bir yolculuk yapıyor. Ayrıca, Da Vinci Learning’nin atölye çalışmaları ve Da Vinci Learning Mobil Sinema’nın da olduğu istasyonlarda, çocuklar bilgilerini pekiştirebiliyor ve arkadaşları ile hoş vakit geçirebiliyor.

Bir Cevap Yazın

vakıf taşdelen su

noyadecor