AW850151

 Kadir Toprakkaya

Giresun’da yazın çim kayağı, kışın snowboard

Giresun’da yazın çim kayağı, kışın snowboard
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Giresun’da uzun zamandan beri planlanan ve  yayla turizmine büyük katkı sağlaması beklenen proje sonunda hayata geçiyor. Bölgenin en önemli turizm alanlarından biri olan Kulakkaya Yaylası’ndaki Ağaçbaşı Tabiat Parkı’na Çim Kayağı tesisleri yapılıyor. Tesislerde  Snowboard faaliyetlerinin yanı sıra, yöre kültürünün yakından tanıtılacağı “Karadeniz Mahallesi Projesi’nin çalışmaları da sürüyor.

KARADENİZ MAHALLE KÜLTÜRÜ YAŞATILACAK…

Ağaçbaşı Tabiat Parkı’nın turizme kazandırılması projesi kapsamında Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın su, ulaşım, otopark ve çevre güvenliği konularında çalışma yaptığını belirten turizmci İbrahim Özkuş, “Ağaçbaşı Tabiat Parkı’nda Karadeniz usulü ahşap ve göz dolgu tabir edilen taş dolgulu küçük müstakil evler şeklinde konaklama tesisi yapılmaktadır. Orman içerisinde yürüyüş parkuru, piknik alanları, bisiklet yolları yapılmaktadır.Yine burada çim kayağı, kışın snowboard yapılabilecek imkanlar hazırlanıyor. Bütün amacımız gelen misafirler, Karadeniz kültürünü tanırken, Karadeniz yaşamını özümsemelerini istiyoruz. Hedefimiz Kulakkaya yaylasını bilinir turizm merkezi haline getirmektir. Karadeniz Mahallesi Projemizi gelecek yaz sezonuna hazırlamaya çalışıyoruz” dedi.

AW850151

GİRESUN EVİ ve EV YAŞAMI PROJESİ…

Ağaçbaşı projesinin turizm alanında Giresun’a kazandırdığı ilk proje olmadığını da ifade eden Özkuş, “Daha önce de Giresun’un en önemli turizm alanlarından biri olan Kulakkaya yaylasında tamamen doğaya uyumlu ahşaptan tarihi görünüm verdiğimiz, ilk görenlerin ise tarihi bir konak olduğunu düşündüğü otel projemiz oldu. Burada her şey otantik. Giresun şehir merkezinde ise gelen misafirlerimizi Türk misafirperverliğiyle ağırlayacağımız yaklaşık 120 yıllık bir tarihi binayı aslına uygun restore ettik. Böylelikle Giresun evini, ev yaşamını yakından görmeleri sağlanacaktır. Buradaki temel felsefemiz geçmişteki değerlerimizi günümüze taşıyarak gelecek nesillere ulaşması için bir köprü olabilmektir” diye konuştu.

 

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su