Haber Merkezi

24. Food Product Fuarı ziyarete açıldı

24. Food Product Fuarı ziyarete açıldı
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Antalya Fuarcılık tarafından düzenlenen 24. Uluslararası Gıda ve İçecek İhtisas Fuarı (Food Product), Antalya Expo Center’da ziyarete açıldı. Ulusal ve uluslararası düzeyde birçok firmanın et, süt, pastacılık, su ürünleri, dondurulmuş gıda, yağlar, doğal ürünler, alkollü-alkolsüz içecek ve gıda ambalaj ekipmanları ürünlerini sergilediği fuar, 18 Şubat tarihine kadar sektör profesyonellerine açık olacak.

Fuarın açılış töreninde konuşan Antalya Valisi Münir Karaloğlu; gıda ve içeceğin, yeme-içmenin insanlığın en önemli meselesi olduğunu, insanlık var olduğu sürece de en önemli mesele olmaya devam edeceğini söyledi. Antalya’nın hem gıdanın üretiminde, hem de tüketiminde çok önemli bir şehir olduğunu ifade eden Karaloğlu; “Biz hem üretiyoruz, ihraç ediyoruz, hem de kentteki büyük turizm potansiyeliyle çok önemli gıda ve içecek tüketicisiyiz. Onun için bu fuarın bu şehirde yapılıyor olması tesadüf değil” şeklinde konuştu.

FUAR VE KONGRELERE AĞIRLIK VERİLMELİ

Ulusal ve uluslararası kongre ve fuarlarıyla Antalya’nın kitle turizminin yanında bir kongre ve fuar kenti de olduğunu dile getiren Münir Karaloğlu, fuar ve kongrede daha da iddialı olunması, bu alana daha fazla önem verilmesi gerektiğini bildirerek; “Turizmi 12 aya yaymak istiyorsak, fuar ve kongrelere ağırlık vermemiz lazım. Turizmin muhteşem altyapısı üzerine bunları da yükseltmemiz lazım” ifadelerini kullandı.

21 ÜLKEDEN ALIM HEYETİ FUARA KATILIM GÖSTERDİ

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ise 4 ülkeden katılımcı, 21 ülkeden de alım heyetinin bulunduğu fuarın uluslararası olmayı hak ettiğini söyledi. Konuşmaların ardından Vali Karaloğlu, Başkan Türel, Türkiye Otelciler Federasyonu Başkanı Osman Ayık ve diğer katılımcılar, kurdeleyi keserek fuarın açılışını yaptı.

Food Product

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su