Cenay Toprakkaya

Eurasia Rail, demiryolu sektörünü bir araya getirecek

Eurasia Rail, demiryolu sektörünü bir araya getirecek
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Sürdürülebilir kalkınma hamlelerinin en önemli halkalarından olan demiryolu sektörü, Türkiye’de üretilen tramvayın yerli ekonomiye katkısıyla dikkat çekiyor. Uluslararası Demiryolu, Hafif Raylı Sistemler, Altyapı ve Lojistik Fuarı – Eurasia Rail, yerli projeler ile gelişmeye devam eden demiryolu sektöründeki en son ürün, hizmet ve teknolojileri sektör profesyonelleriyle buluşturmaya hazırlanıyor.

Türkiye’nin lider sektörlerinde lider fuarlar düzenleyen ITE Turkey’nin grup şirketleri arasında yer alan E Uluslararası Fuarcılık (EUF) tarafından düzenlenen Uluslararası Demiryolu, Hafif Raylı Sistemler, Altyapı ve Lojistik Fuarı – Eurasia Rail, 2-4 Mart 2017’de yedinci kez kapılarını açmaya hazırlanıyor. 30 ülkeden 300 marka ve firmanın yer alacağı fuar; Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile Devlet Demiryolları’nın ev sahipliğinde TÜVASAŞ, TÜDEMSAŞ, TÜLOMSAŞ ve KOSGEB’in desteğiyle düzenleniyor.

Eurasia Rail

YERLİ YATIRIMLAR UMUT VERİYOR

Modern dünyayı şekillendiren en önemli sektörler arasında yer alan demiryolu, Türkiye’deki hızlı gelişimini başarılı ile sonuçlanan yerli yatırımlar ile sürdürüyor. Yurt dışından 2,3 milyon avro bedel ile ithal edilen tramvayın emsalinin Bursa’da faaliyet gösteren yerli bir firma tarafından 1,6 milyon avro karşılığında üretilmesi, yerli üretimin ekonomiye katkısını gözler önüne seriyor.

TÜRKİYE, ÜRETİMDE DÜNYA STANDARTLARINI YAKALADI

ITE Turkey Nakliye & Lojistik Grup Direktörü Moris Revah, Eurasia Rail ile ilgili yaptığı açıklamada şunları ifade etti: “Bursa’da Türk mühendisleri tarafından Avrupa standartlarında hayata geçirilen tramvay üretimi, hem Türkiye ekonomisi hem de Türk demiryolu sektörü için oldukça önemli bir yatırım. Avrupa standartlarında üretilen yerli tramvay ile Türkiye, üretim konusunda dünya standartlarını yakaladı. Demiryollarında modernizasyon ve taşıma kapasitesi arttırmak üzere başta Avrupa ülkelerinin yatırımları devam ediyor. Ülkemiz ise yaptığı üretimin ihracatını artırmak üzere yeni pazarlar arayışında. Fuar kapsamında gerçekleştirilecek ikili iş görüşmeleri, sektör ve ülke ekonomisine büyük katkı sağlayacaktır.”

SEKTÖREL BİLGİ VE DENEYİM PAYLAŞIMI İÇİN İDEAL PLATFORM

Dünyanın dört bir yanından üretici ve tedarikçilerin ürün, hizmet ve teknolojilerini sergileyecekleri fuarı, 10.000’i aşkın demiryolu profesyonelinin ziyaret etmesi hedefleniyor. Profesyonel ziyaretçilerin sektörün önde gelen üretici firmalarıyla buluşmasını sağlayan, yenilikleri yakından takip etmelerine fırsat sunan Eurasia Rail, eşzamanlı düzenlenecek konferans ve seminer programları ile de sektörel bilgi ve deneyim paylaşımı konusunda önemli bir platform oluşturacak.

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su