Cenay Toprakkaya

En iyi kamp yeri Antalya

En iyi kamp yeri Antalya
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Türkiye’nin önde gelen spor turizmi merkezlerinden Antalya, 2019’un ocak-mart döneminde çok sayıda takıma ev sahipliği yapacak. Süper Lig, alt ligler ve yurt dışından gelecek futbol takımları ile diğer spor dallarındaki takımlarla beraber 3 bine yakın takım, Antalya’daki konaklama tesislerinde kamp yapacak.

İkliminin uygun olması, FIFA kriterlerine sahip sahaların bulunması, teknik imkânların çokluğu ve otellerde sunulan yüksek hizmetlerle takımların gözdesi Antalya’da yapılan kamplar, hem kış döneminin dolu geçmesi hem de Türkiye’nin tanıtımı açısından büyük fayda sağlıyor. Spor Turizmi Birliği Derneği Başkanı Recep Şamil Yaşacan, konu ile ilgili yaptığı açıklamada 170’in üzerinde futbol sahasına sahip Antalya’da ocak ayından itibaren yerli ve yabancı futbol takımlarının kampa gireceğini söyledi. Antalya’nın dünyada tanındığını ve bütün takımların ilgisini çektiğini anlatan Yaşacan, şu açıklamalarda bulundu:

Spor Turizmi Birliği Derneği Başkanı Recep Şamil Yaşacan
TESİSLER DÜNYANIN EN İYİSİ

“Doğal güzelliği ve havasının yanı sıra dünyanın her yanından uçakların Türkiye’ye gelmesi bunda etkili oldu. Bunu daha da yükseltmemiz gerekiyor. Futbol ve diğer başka spor dallarında en iyi kamp yeri Antalya. Hem otellerimiz hem de tesislerimiz dünyanın en iyisi. Spor turizmi sayesinde oteller için ölü bir sezon olan aralık, ocak, şubat ve mart aylarında Antalya’daki konaklama tesisleri doluyor. Çalışanlar da işsiz kalmamış oluyor.

TÜRKİYE’NİN TANITIMINA ÖNEMLİ KATKI

Türk takımlarının yanı sıra Rusya, Ukrayna, Romanya, Hırvatistan, Sırbistan, Slovenya, Çekya, Macaristan ve Türk cumhuriyetlerinden takımlar Antalya’da kamp yapacak. Spor turizmi, Türkiye’nin güvenilir bir ülke olduğunu kanıtlıyor. Buraya gelen takım antrenman yaparken, ülkelerin televizyon programlarında ‘Zenit, Spartak Moskova, Schalke, Werder Bremen, Dortmund Antalya’da kamp yapıyor’ dedikleri zaman Türkiye’nin reklamı ve tanıtımı oluyor. Spor turizminin tanıtıma yaptığı katkı çok önemli.”

Antalya

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su