Cenay Toprakkaya

Dünyanın en kısa uçuşu başlıyor

Dünyanın en kısa uçuşu başlıyor
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Dünyanın en kısa uçuşu, Kasım ayında İsviçre ile Almanya arasında başlayacak. İsviçre’nin St. Gallen-Altenrhein Havalimanı ile Almanya’nın Baden-Württemberg eyaletinin Friedrichshafen kenti arasında başlayacak en kısa mesafeli uluslararası uçuş, iki ülke arasında bulunan Bodensee üzerinden yapılacak.

Bodensee Gölü’nün etrafının dolaşılması durumunda yaklaşık 62 kilometre olan mesafe, uçakla 21 kilometreye inecek ve sadece 8 dakika sürecek. Travelbook’ta yer alan habere göre, Avusturya’nın People’s Viennaline Havayolu tarafından 2 Kasım itibaren başlayacak tarifeli uçuşlar, 50 yolcu kapasiteli Embraer 145 tipi uçakla haftanın iki günü gerçekleştirilecek.

İŞ ADAMLARINA YÖNELİK TARİFELİ SEFERLER

Turistik uçuşlardan ziyade ağırlıklı olarak iş adamlarına yönelik olacağı belirtilen tarifeli seferler, Altenrhein’den Friedrichshafen’e, oradan da Köln’e uzanacak. Altenrhein-Köln arası 179 Euro olacak. Dünyanın en kısa mesafeli uçuşu ise tek yön 40 Euro’dan uçulacak.

0 Responses to Dünyanın en kısa uçuşu başlıyor

  1. Ercüment Doğan 3 Kasım 2015 at 18:20

    Adı geçen Otel gerçekten muhteşem bir yere sahip ama sanırım sadece yaz sezonu hizmet veriyor. Yapılacak tanıtım kampanyası ile kış sezonuda hizmet vermesi tanıtımının yurt geneline ulaşması ile bölge Turizmine katkı sağlayacağı kanaatindeyim.Bu konuda katkılarınızı bekler konu ile ilgili bilgilendirmenizi rica ederim. Saygılarımla.

    Cevapla

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su