Haber Merkezi

Dünya Turizm Fuarı’nda KKTC standına büyük ilgi

Dünya Turizm Fuarı’nda KKTC standına büyük ilgi
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, İngiltere’nin başkenti Londra’da düzenlenen Dünya Turizm Fuarı’nda KKTC standını farklı bir konseptte görmekten mutlu olduğunu söyledi.

Başkent Londra’nın doğusundaki Excel sergi alanında 203 metrekare alana kurulan ve geleneksel bir Kıbrıs köy evinden esinlenerek hazırlanan KKTC standı; maket köy fırını, değirmen, Kıbrıs çeşmesi, seramik atölyesi gibi bölümleriyle dikkat çekiyor. Standı ziyaret edenlere Kıbrıs mutfağına özgü ürünler ikram edilirken, KKTC’yi tanıtıcı broşür ve kataloglar dağıtılıyor.

Dünya Turizm Fuarı

KKTC, DÜNYAYA MEYDAN OKUYAN BİR ÜLKE

İngiltere’deki temasları kapsamında Dünya Turizm Fuarı’nı ziyaret eden Bakan Fikri Ataoğlu; “Standımızı büyük bir alan içerisinde çok farklı bir konseptte görmekten mutluyum. Biz dünyanın her yerinde olmaya hazırız. İngiltere’de de çok ciddi miktarda KKTC’li yaşıyor. KKTC’nin İngiltere’deki tanıtımı konusunda çalışmalarda bulunuyoruz. Bu fuara Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti katılıyorsa, KKTC dünyaya meydan okuyor demektir. KKTC sadece güneşi, denizi, kumuyla değil, sağlık turizmiyle, doğasıyla, yürüyüş yollarıyla, bisiklet yollarıyla, engellilere ve yaşlılara sağladığı hizmetleriyle onların da aynı şekilde tatil yapabileceklerini gösteren bir ülke. Dünyaya meydan okuyan bir ülke olarak da her şeye hazır olan bir ülkeyiz” ifadelerini kullandı.

Londra’da çok sayıda ülkenin katıldığı ve bugün başlayan Dünya Turizm Fuarı, 10 Kasım’a kadar ziyaret edilebilecek.

dunya-turizm-fuarinda-kktc-standina-ilgi-4

dunya-turizm-fuarinda-kktc-standina-ilgi-5

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, İngiltere’nin başkenti Londra’da düzenlenen Dünya Turizm Fuarı’nda KKTC standını farklı bir konseptte görmekten mutlu olduğunu söyledi…

dunya-turizm-fuarinda-kktc-standina-ilgi-1

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su