Kadir Toprakkaya

Doğu seyahat acentaları Antalya’da toplandı

Doğu seyahat acentaları Antalya’da toplandı
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

TÜRSAB tarafından düzenlenen “Doğu Seyahat Acentaları Buluşması”, Antalya’da gerçekleşti. Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da faaliyet gösteren seyahat acentalarının katıldığı organizasyonda; TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz B. Bağlıkaya, Yönetim Kurulu Üyeleri Hasan Erdem, Ahmet Özden, Ali Bilir, İbrahim Canatan, Mehmet Nezih Hacıalioğlu, Denetim Kurulu Üyesi Murtaza Yakaryılmaz ve Doğu Anadolu BTK Başkanı Cevdet Özgökçe, GAP BTK Başkanı Soner Bacaksız, Güneydoğu Anadolu BTK Başkanı Mehmet Akyıl, Harput BTK Başkanı Fazıl Mustafa Öktem, Kuzeydoğu Anadolu BTK Başkanı Kürşat Özeken ile birlikte Genel Sekreter Melike Ertekin, Stratejik Planlama Koordinasyon ve Pazarlama Grup Başkanı Levent Demirel de hazır bulundu.

TÜRSAB Başkanı Firuz B. Bağlıkaya’nın açılış konuşmasıyla başlayan programda Bağlıkaya; toplantıya katılan Bölge Temsil Kurulu başkanları ve seyahat acentaları temsilcilerini TÜRSAB’ın faaliyetleri, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile koordineli yürütülen çalışmalar, seyahat acentalarının tabi olduğu 1618 sayılı yasada yapılacak düzenlemeler, UKOME belgeleriyle ilgili yaşanan sorunlar ve çözümleri, bilet fiyatları, havayolları firmaları ile olan ilişkiler hakkında bilgilendirdi. Firuz Bağlıkaya, TÜRSAB üyesi seyahat acentalarıyla bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu söyleyerek başladığı konuşmasına şöyle devam etti:

DİJİTAL ÇAĞA UYUM İÇİN ADIMLAR HIZLA ATILIYOR

“Dokuz ay önce bugün, 18 yıllık bir yönetimin ardından TÜRSAB’da yönetimi devraldık. Geçen sürede birliğimizin dijital çağa uyum sağlaması için gerekli adımlar attık. Yaptığımız ilk icraatlardan biri, artık ihtiyaçlarımıza yanıt vermeyen Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Yönetmeliği’ni değiştirmek oldu. Yöre Temsil Kurulları seçimleri gerçekleştirildi. Bölgelerden gelen talepler üzerine bu kurulları, Bölge Temsil Kurulları olarak değiştirdik. Şimdi Kültür ve Turizm Bakanlığı ile birlikte bağlı olduğumuz 1618 sayılı yasanın seyahat acentalarının ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda değişmesi için çalışıyoruz. Kısa bir süre içinde bu çalışma, Bakanlığımız himayesinde Meclis Genel Kurulu’na gönderilecek.”

TEŞVİK PROJELERİ ANLATILDI

Toplantının ikinci bölümünde Bağlıkaya, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde faaliyet gösteren seyahat acentalarının sorunlarına yönelik sorularını yanıtladı. Toplantıya katılan KOSGEB Antalya İl Müdürü Şükrü Mısırlı, teşvik projeleri hakkında seyahat acentalarına bilgilendirme yaptı. TÜRSAB Akademi’de tur ve destinasyon seminerleri veren Erdal Çeri, toplantıya katılan seyahat acentalarına, paket tur maliyetlendirmesi ve kültür turları destinasyon operasyonlarının nasıl yapılması gerektiği hakkında kısa bir eğitim verdi.

MAZERET YOK

Katılımcılar, daha sonra iş hayatında karşılaşılan engellerin nasıl fırsata dönüştürüleceğini eğlenceli bir şekilde anlatan Dr. Şaban Kızıldağ’ın “Mazeret Yok” isimli seminerini izledi. TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyesi Hacı İbrahim Canatan, hac ve umre organizasyonu yapan seyahat acentalarıyla istişare toplantısı yaptı.

seyahat

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su