Kadir Toprakkaya

Diyarbakır’dan sonra bir “Altın Elma” da Ekaterinburg’a

Diyarbakır’dan sonra bir “Altın Elma” da Ekaterinburg’a
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Dünya Turizm Yazarları ve Gazetecileri Federasyonu’nun (FIJET) bu yıl verdiği ikinci “Altın Elma” ödülüne Ekaterinburg layık görüldü. 1971 yılından bu yana turizmde gelecek vadeden; kültürel, tarihi ve insani değerlerini günümüze en iyi şekilde ulaştırmış ve şu ana kadar 68 bölgeye verilmiş ödül, bu defa Sverdlovsk Bölgesi’nin başkenti Ekaterinenburg’a takdim edildi.

Ekaterinburg

Konuyla ilgili 5 Ekim Cuma günü düzenlenen törene; Sverdlovsk Bölge Başkanı Eugeniy Kyivashev, Başkan Yardımcısı Alexey Orlov, Yatırım Bakanı Viktoria Kazakova, İl Turizm Müdürü Elmira Tukanova ve FIJET Başkanı Tijani Haddad katıldı. FIJET’i Türkiye’de temsil eden ATURJET’in Başkanı Delal Atamdede ile FIJET Genel Sekreteri Marijan Rebic’in de hazır bulunduğu tören öncesinde, FIJET Komite Toplantısı da yapıldı. Toplantıya, Türkiye ile birlikte Bulgaristan, Hırvatistan, Tunus, Fas ve Rusya temsilcileri katıldı.

SEVASTIYANOV HOUSE’DA GÖRKEMLİ TÖREN

Altın Elma Ödül Töreni, Rusya Devlet Başkanı Viladimir Putin’in Japonya Başbakanı Shinzo Abe’nin onuruna yemek verdiği Sevastiyanov House’da yapıldı. Yaklaşık 300 davetlinin hazır bulunduğu törende konuklar, ödül seremonisini de izlediler. Ödül törenine yabancı ülkelerin misyon temsilcilerinden de katılım oldu. Azerbaycan Konsolusu llgar Iskenderov, ödülün verilmesine desteklerinden dolayı ATURJET Başknı Delal Atamdede’ye teşekkürlerini iletti.

Rusya Federasyonu’nun Urallar’daki en büyük kültür merkezi olan Ekaterinburg’a verilen Altın Elma Ödülü’nün, bölgenin tanıtımında büyük etki yaratacağı konuşulmaya başlandı.

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su