Kadir Toprakkaya

Diyarbakır, “Altın Elma” ödülüne kavuştu

Diyarbakır, “Altın Elma” ödülüne kavuştu
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Dünyanın en saygın ve prestijli ödülleri arasında gösterilen “Altın Elma” (Golden Apple) 2018 ödülü, Radisson Blu Hotel’de düzenlenen törenle Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’na takdim edildi. Diyarbakır turizmini canlandırması ve tanıtım faaliyetleri açısından büyük katkı sağlaması beklenen ödül, kent genelinde memnuniyetle karşılandı.

Türkiye Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği (ATURJET) Başkanı Delal Atamdede’nin eşi Esra Atamdede’nin sahneye taşıdığı “Altın Elma” ödülü, Dünya Turizm Yazarları ve Gazetecileri Federasyonu (FIJET) Başkanı Tijani Haddad tarafından Vali Güzeloğlu’na verildi. Güzeloğlu, törende yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu

DİYARBAKIR İÇİN ÖNEMLİ BİR DÖNÜM NOKTASI

“Böylesine güzel ve anlamlı bir ödüle layık görülmekten dolayı büyük mutluluk duyuyoruz. Diyarbakır olarak bunu hak ettiğimizi düşünüyorum. M.Ö. 10 bin yılından bu yana insanlık tarihine tanıklık eden çok özel bir kentte yaşıyoruz. UNESCO koruması altındaki kültürel miraslarımız ve tüm zenginliklerimiz ile sadece ülkemiz değil, tüm dünya tarafından bilinmesi gereken bir turizm merkezi olduğumuza inanıyorum. Altın Elma ödülü, başta tanıtım ve turizm faaliyetleri olmak üzere Diyarbakır açısından için önemli bir dönüm noktası olacaktır.”

TÜRKİYE’NİN 5. ALTIN ELMA ÖDÜLÜ

Dünya Turizm Yazarları ve Gazetecileri Federasyonu (FIJET) tarafından verilen “Golden Apple” ödülü, her yıl ülkesine en faydalı turizm hizmetini veren kişiler, belediyeler ya da organizasyonlar arasından seçiliyor. 27-30 Nisan 2018 tarihleri arasında dünyanın 12 ülkesinden gelen FIJET üyeleri, 2018 yılı Komite Toplantısı için Diyarbakır’ı seçmiş; FIJET Başkanı Tijani Haddad da “Diyarbakır, Golden Apple’ı fazlasıyla hakediyor” diyerek, ödül için Diyarbakır’ı aday göstermişti. Haddad’ın bu önerisi diğer üyeler ve katılımcılar tarafından alkışlarla karşılanınca, ödülün Diyarbakır’a verilmesi kesinleşmişti. Böylelikle Türkiye, Konya’nın ardından Diyarbakır ile beşinci “Altın Elma” ödülüne kavuştu.

Altın Elma

Dünya Turizm Yazarları ve Gazetecileri Federasyonu (FIJET) Başkanı Tijani Haddad…

Türkiye Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği (ATURJET) Başkanı Delal Atamdede

Türkiye Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği (ATURJET) Başkanı Delal Atamdede…

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su