Kadir Toprakkaya

Dedeman Erbil’e yeni yatırımcı; Mihtap Group Company

Dedeman Erbil’e yeni yatırımcı; Mihtap Group Company
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Dedeman Grup bünyesinde yer alan ve 2013 yılında CA-BA İnşaat tarafından hizmete açılan Dedeman Erbil Oteli’nin, 1 Ocak 2017 itibariyle yeni yatırımcısı Mihtap Group Company oldu. Yeni yatırımcısıyla birlikte yenilenme sürecine giren otel, misafirlerine keyifli bir Erbil deneyimi yaşatacak.

1966 yılından beri turizm otelcilik alanında hizmet veren Dedeman Otelleri, 2013 yılından bu yana CA-BA İnşaat bünyesinde faaliyetlerine devam eden Dedeman Erbil Oteli’ni Mihtap Group Company’e devretti. Otel ile birlikte 2016 yılının Aralık ayında Erbil’de hizmete açılan bin kişi kapasiteli TAJ Restaurant’ın yatırımını ve işletmenisini de üstlendiklerini belirten Mihtap Group Company Yönetim Kurulu Başkanı Zimnako Yasin Kadir; “Yeni dönemde Dedeman Grubu ile çalışmak üzere sözleşmelerimizi yeniledik. 2017 itibariyle alanımızı genişleterek, otelcilik sektöründe de hizmet vermeye başladık. Dedeman Erbil Otel yatırımımızın dışında Dubai’de de otelcilik sektörüne dair yatırımlar gerçekleştirdik” dedi.

Dedeman Erbil

OTEL YENİLENME SÜRECİNE GİRDİ

2016 yılında 600’den fazla organizasyona ev sahipliği yaparak 130 bin kişiyi bünyesinde ağırlayan Dedeman Erbil, yeni yatırımcısı ile birlikte yenilenme sürecine girdi. Teknik altyapı, SPA ve otopark hizmetleri ile yeniliklerine başlayan otel, 2017 yılının ilk çeğreğinde yeniliklerini tamamlayarak misafirlerine daha yüksek standartlarda hizmet vermeyi hedefliyor. Dedeman Erbil, bin kişiyi farklı kapasitelerdeki 10 toplantı salonunda ağırlıyor; 32 metrekareden başlayan 8 ayrı kategorideki 151 odası ile misafirlerine hizmet veriyor.

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su