Kadir Toprakkaya

David Beckham’a Vali’den Formalı Davet

David Beckham’a Vali’den Formalı Davet
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Dünyaca ünlü Türk Tasarımcı Zeynep Kartal, “Şehr-i Medeniyet Konya” organizasyonu ile yine ses getirmeye hazırlanıyor. Anadolu Selçuklu dönemine ait özel bir koleksiyondan oluşacak tasarımlar, Medyadoktoru Yapım Organizasyon firması aracılığı ile kitlelerle buluşacak.

Şehr-i Medeniyet Konya Kültür Defilesi ile alakalı geçtiğimiz gün Konya’ya giden Yapımcı Savaş Uğurlu ve Zeynep Kartal, Anadolu Selçuklu dönemine ait önemli kültürü modayla bütünleştirmek amacıyla Konya’da Vali Muammer Erol’u ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Harun Tüfekçi’yi makamında ziyaret etti.

“ŞEHR-İ MEDENİYET KONYA KÜLTÜR DEFİLESİ” GELİYOR…

Şehr-i Medeniyet Konya Kültür Defile Projesinde yaklaşık 25 adet özel tasarım hayata geçecek. Defilede, uluslararası alanda önemli isimlerde Konya’ya davet edilecek. Anadolu Selçuklu Dönemine ait konseptlerin içinde yer alacağı Şehr-i Medeniyet Konya defilesi, 21. Yüzyılın güncelliğini de içinde barındıracak. Günümüzün Avrupa tarafından şekillendirilen “moda” kavramına alternatif bir bakış açısı olması yönüyle “Şehr-i Medeniyet Konya” Selçuklu dönemini günümüze taşıyarak, güncel bir tasarım hareketi olarak kayıtlara geçecek. Defile ’de, Konya’nın kültürel dokusu, Anadolu Selçuklu medeniyeti ve bölgesel kültür, Şehr-i Medeniyet Konya projesi ile buluşacak.

ŞEBU ARUZ İÇİN FORMALI DAVET…

Konya’da büyük bir organizasyon ile 8 Nisan’da gerçekleşecek olan Şehr-i Medeniyet Konya Defilesi’nin ilkini Konya’da yapma fikrinden dolayı Yapımcı Savaş Uğurlu ve Tasarımcı Zeynep Kartal’a teşekkür eden Konya Valisi Muammer Erol, “Bu, Konya’mızın tanıtımı için de çok güzel bir organizasyon olacak. Ayrıca Konya’da 7-17 Aralık tarihlerinde Şeb-i Arus törenleri düzenlenecek. Sizlerin sektöründen ve yurt dışından gelmek isteyenleri bu özel etkinliğe davet edebilirsiniz. Bizler dünyaca ünlü isimler arasında yer alan David Beckham’a, Şebu Arus törenlerimize katılması için adına yazılı olan Konyaspor’umuzun formasını, Yapımcı Savaş Uğurlu ve Zeynep Kartal aracılığı ile yolluyoruz” dedi.

sehr-i medeniyet konya (2)

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

noyadecor