Kadir Toprakkaya

Çin’in en büyük yatırımcıları Türkiye’ye geliyor…

Çin’in en büyük yatırımcıları Türkiye’ye geliyor…
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Şanghay-İstanbul İpekyolu Ticaret ve Ekonomi Forumu Başlıyor.

Amerika Birleşik Devletleri’nin 1872’den beri elinde bulundurduğu “Dünyanın En Büyük Ekonomisi” unvanını kazanan Çin’in Gayrisafi Milli Hasılasına 351 milyar dolar katkısı ile ilk sırada Şanghay yer alıyor. Ülkenin en büyük finans merkezi ve liman kenti olan Şanghay aynı zamanda dünyanın en büyük finans başkentlerinden biri olma özelliğinde.

Dış Ekonomik İlişkiler Kurumu (DEİK) ve China Homelife Turkey Fuarlarının katkılarıyla, Çin Halk Cumhuriyeti/Şanghay Belediye Başkanı Sayın Yang Xiong önderliğindeki İşadamları Heyeti’nin İstanbul ziyaretleri kapsamında 8 Mayıs 2015 Cuma günü, Çin’in “One Belt, One Road” projesininde detaylandırılacağı ‘’Şanghay-İstanbul İpekyolu Ticaret ve Ekonomi Forumu’’ düzenlenecek. Heyet tarafından gerçekleştirilecek sunumda da yatırımları konusunda da markalarını daha iyi tanıtma imkanı bulacaklar.

Ayrıca forumda, 23 Ekim 1989 tarihinde Türkiye ve Çin Halk Cumhuriyeti arasında imzalanan “Ekonomik İş Birliği” anlaşmasına katkıda bulunmak amacıyla da; “Mutabakat Sözleşmesi” (MOU) imzalanacaktır. Etkinliğe mühendislik, bilişim, inşaat, gayrimenkul, lojistik, sanayi, denizcilik, elektrik, mücevherat, tekstil, danışmanlık ve bitkisel yağ üretimi (palmiye yağı) sektörlerinde faaliyet gösteren Çin’in önde gelen firma temsilcileri katılarak ikili görüşmelere ev sahipliği yapılacak.

Forum, 8 Mayıs Cuma günü 10.30’da Harbiye Hilton Bosphorus Hotel’de…

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su