Kadir Toprakkaya

Bülent Uluçay, TOURMAG için ABD’de!

Bülent Uluçay, TOURMAG için ABD’de!
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Ünlü fotoğraf sanatçısı Bülent Uluçay, fotoğraf ve fotoğrafçılık konusundaki gelişmeleri takip etmek adına ABD’ye gitti. TOURMAG Turizm Dergisi adına da incelemelerde bulunacak olan Uluçay, ABD’de yaşayan Türkler ile bir dizi röportaj gerçekleştirecek.

SİLİKON VADİSİ’NE GİDECEK

Başta siber dünya olmak üzere, internet ve teknoloji sektörünü oluşturan binlerce şirketin merkezi olan Silikon Vadisi’nde de araştırmalar  yapacak olan Bülent Uluçay, fotoğraf ve baskı teknolojilerindeki gelişmeleri de Türkiye’ye getirmek üzere yerinde inceleyecek.

Bülent Uluçay

BÜLENT ULUÇAY HAKKINDA

Fotoğraf Sanatçısı Bülent Uluçay, 1968 yılında doğdu. 1978 yılında karanlık odada abisine yardım ederken fotoğraf sanatının büyüsüne kapıldı. Mesleki kariyerine 1980 yılında stüdyo fotoğrafçılığı yaparak başladı. İstanbul Teknik ve Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’ni bitirdi. Değerli birçok öğretim üyesinin asistanlığını yaparak fotoğrafçılık üzerine akademik dersler aldı. 2003 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde ilk fotoğraf sergisini açtı.

Saba Tümer ile Uğur Dündar’ın Ana Haber stüdyosunun dekor fotoğrafları gibi birçok başarılı projeye imza attı. Hülya Avşar Show, BBG Evi, Yabancı Gelin, Rumeli TV, Saba Tümer’le Bu Gece gibi birçok televizyon programına konuk fotoğrafçı olarak katıldı. Ayrıca birçok dergide röportajları yayınlandı. Tekstil ve moda firmalarına yapmış olduğu katalog çekimleri backstage olarak Fashion TV’de yayınlandı. Ahu Aysal, Demet Sabancı Çetindoğan, Feryal Gülman gibi birçok ünlüye çektiği portre fotoğraflar, dergilerin kapak fotoğrafı oldu.

Yaratıcı Etkinlikler Derneği YEPUD’un ve Profesyonel Tanıtım Fotoğrafçıları Derneği P.T.F.D.’nin üyesidir. Yurt içinde ve yurt dışında reklam, tanıtım, moda, portre, düğün ve benzeri birçok alanda belgesel tarzda fotograf ve kamera çekimlerine devam etmekte. ISO 9001 Kalite Belgesi ile kurumsal ve şahıs firmalarının ihtiyaç duyduğu alanlarda organizasyon ve ajans hizmetleri vermekte. Bülent Uluçay, evli ve 3 çocuk babası.

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su