Kadir Toprakkaya

Birleşik Krallık’tan Darüşşafaka’ya üst düzey ziyaret

Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Darüşşafaka Cemiyeti Eğitim Kurumları ve Tarabya İngiliz Okulları Birleşik Krallık Wessex Kontu Prens Edward KG GCVO’u ağırladı.

Edinburgh Dükü Uluslararası Gençlik Ödülü Programı kapsamında Darüşşafaka Cemiyeti Eğitim Kurumları ve Tarabya İngiliz Okulları’nı ziyaret eden Birleşik Krallık Wessex Kontu Prens Edward KG GCVO, ödül liderleri ve gönüllü katılımcılar ile bir araya geldi.

1444914053_Dar______afaka_Cemiyeti_E__itim_Kurumlar___Ziyaret_G__rselleri__1_

Edinburgh Dükü Uluslararası Gençlik Ödülü Programı çerçevesinde ülkemizi ziyaret eden Birleşik Krallık Wessex Kontu Prens Edward KG GCVO, Ödül Programı ilgili farkındalık yaratmak, ödül liderleri ve gönüllü katılımcılarla bir araya gelmek amacıyla 15 Ekim 2015 tarihinde Darüşşafaka Cemiyeti Eğitim Kurumları ve Tarabya İngiliz Okulları’nı ziyaret etti.1444914107_Dar______afaka_Cemiyeti_E__itim_Kurumlar___Ziyaret_G__rselleri__2_

Darüşşafaka Müzesi’ni gezdi

Programı dâhilinde ilk olarak Darüşşafaka Cemiyeti Eğitim Kurumları’nı ziyaret eden Ekselansları Prens Edward, burada Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Talha Çamaş, Darüşşafaka Lisesi ve Kampüs Koordinatörü Nevzat Kulaberoğlu, Darüşşafaka Eğitim Kurumları Müdürü Ayşe Görey ve Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Fırat Tekin ile birlikte Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın ve Akfen Holding Yönetim Kurulu Üyesi Pelin Akın’ın yanı sıra ödül liderleri ve öğrenciler tarafından karşılandı.

1444914135_Dar______afaka_Cemiyeti_E__itim_Kurumlar___Ziyaret_G__rselleri__3_

Birleşik Krallık Wessex Kontu Prens Edward KG GCVO, Darüşşafaka Cemiyeti Eğitim Kurumları bünyesinde ödül programına katılan ödül birimi başkanları ve ödül liderleri ile bir toplantı yaptı. Daha sonra ödül liderleri ve diğer katılımcılarla birlikte okul kampüsü ve Darüşşafaka Müzesi’ni gezen Ekselansları Prens Edward, ardından ziyaretini tamamlayarak Darüşşafaka Cemiyeti Eğitim Kurumları’ndan ayrıldı.

1444914186_Tarabya___ngiliz_Okullar___Ziyaret_G__rselleri__1_

Yeniköy İlkokulu’nun açılışını gerçekleştirdi

Programının ikinci bölümünde ise Tarabya İngiliz Okulları’nı ziyaret eden Birleşik Krallık Wessex Kontu Prens Edward KG GCVO, Tarabya İngiliz Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Gültekin, Okul Müdürü Janet Williams İpek, Stephan John ve TİKAV Yönetim Kurulu Başkanı Sultan Yılmaz, TİKAV ve Akfen Holding Yönetim Kurulu Üyesi Pelin Akın tarafından karşılandı.1444914332_Tarabya___ngiliz_Okullar___Ziyaret_G__rselleri__3_

Etkinlik sırasında Tarabya İngiliz Okulları’nı gezen Ekselansları Prens Edward, ödül liderleri ve gönüllü katılımcılar ile bir araya gelerek ödül programını başarıyla uygulamaları nedeniyle onlara teşekkür plaketlerini takdim etti. Tek tek sınıfları gezerek öğrencilerin gerçekleştirdiği projeleri inceledikten sonra, müzik sınıfında öğrencilerle enstrüman çalan Ekselansları Prens Edward, ardından Tarabya İngiliz Okulları bünyesinde inşa edilen Yeniköy İlkokulu’nun açılışını gerçekleştirdi. Ekselansları Prens Edward, etkinliğin sonunda kendi onuruna düzenlenen kokteylin ardından okuldan ayrıldı.

The Duke of Edinburgh’s International Award Türkiye’de TİKAV tarafından temsil ediliyor.

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su