Haber Merkezi

Belgrad Büyükelçisi Bozay’a veda resepsiyonu

Belgrad Büyükelçisi Bozay’a veda resepsiyonu
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Görev süresini tamamlayan Türkiye’nin Belgrad Büyükelçisi Mehmet Kemal Bozay onuruna, Sırbistan Başbakanı Aleksandar Vucic tarafından resepsiyon verildi. Başkent Belgrad’daki bir otelde düzenlenen resepsiyona Sırbistan Dışişleri Bakanı İvica Dacic, Ticaret Turizm ve Telekomünikasyon Bakanı Rasim Ljajic, Türk iş adamları, Türk kurumlarının temsilcileri ve Belgrad Büyükelçiliği’ne atanan Tanju Bilgiç de katıldı.

Başbakan Vucic, resepsiyonda yaptığı konuşmada iki ülke arasındaki işbirliği ve dostluğa yaptığı katkıdan dolayı Belgrad Büyükelçisi Bozay’a teşekkür ederek, Sırbistan’ın kapılarının her daim kendisine açık olduğunu söyledi. Vucic, bu resepsiyonu görev süresi dolan Bozay’a teşekkür etmek amacıyla düzenlediklerini kaydederek; “Bu ilişkilerin temelinde karşılıklı saygı yatmaktadır. Söz konusu ilişki, bir dostluk ilişkisidir. Bu ilişki daha iyi seviyelere çıkarılabilir, çıkarılmalıdır” şeklinde konuştu.

belgrad-buyukelcisi-mehmet-kemal-bozaya-veda-resepsiyonu-1

TÜRK YATIRIMLARIN ARTMASINDA PAYI BÜYÜK

Bozay’ın Belgrad’a atandığı dönemde ülkedeki Türk firmalarında bin vatandaşın istihdam edildiğini anımsatan Aleksandsar Vucic, bu sayının bugün 7 bine ulaştığını, ülkedeki Türk yatırımların artmasında Bozay’ın etkili olduğunu belirtti. Vucic, Sırbistan’ın Türkiye’ye ve Türk yatırımcılara saygı duyduğunu ifade ederek, görev süresi tamamlanan Bozay’a gösterdiği samimi dostluk için teşekkür edip, bu göreve yeni atanan Bilgiç’e de başarılar diledi. Bozay’ın ayrılışı nedeniyle üzüntü duyduğunu belirten Başbakan Vucic; “Burada da bir evinizin olduğunu, kapılarımızın size her daim açık olduğunu unutmayın. Türkiye’nin Sırbistan’da görev yapacak tüm büyükelçileriye son derece güzel ilişkiler kuracağımıza inanıyorum” dedi.

belgrad-buyukelcisi-mehmet-kemal-bozaya-veda-resepsiyonu-3

HER MİLLETİN KAHRAMANLARI VARDIR

Sırbistan’dan ayrılmanın kendisi için çok zor olduğunu söyleyen Sırbistan Büyükelçisi Bozay da Başbakan Vucic ve bakanlara teşekkür ederek, yeni büyükelçi Bilgiç’e görevinde başarılar diledi. Her milletin kahramanlarının olduğunu söyleyen Bozay; “Sırpların kahramanları da tenisçi Novak Djokovic, bilim adamı Nikola Tesla, edebiyatçı İvo Andric ve geleceğe umutla bakan, bu geleceğe Türkiye’nin de yatırım yapabileceğini anlayan Başbakan Vucic’tir” ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su