Kadir Toprakkaya

Bayramda en çok nereye seyahat ettik?

Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Geçtiğimiz günlerde birleşme haberlerini paylaşan ClickBus.com.tr ve Neredennereye.com Kurban Bayramı için özel bir infografik yayınladı. Bu yıl 24-27 Eylül tarihleri arasında gerçekleşen Kurban Bayramı’nda satılan otobüs biletlerinin ve yolcuların seyahat alışkanlıklarının incelendiği infografikte, en fazla seyahat edilen şehir İstanbul olurken en popüler rota ise İstanbul – İzmir oldu.

Şehir merkezleri tercih edildi

Bayram boyunca şehir merkezleri tatil beldelerinden daha fazla ilgi gördü. Yolcuların %79’u şehir merkezlerini ziyaret ederken; %21’i ise bayramı, tatil beldelerinde geçirdi. Bu yıl tek başına seyahat edenlerin sayısında ise artış yaşandı. Bayram boyunca yolcuların %76’sı yalnız seyahat etmeyi tercih etti. Yolculuk yapanların çoğunluğunu % 53 ile erkekler oluşturdu.

7 milyon km yol edildi

Bölgelere göre en fazla ziyaret edilen illerin Ankara, İstanbul, İzmir, Adana, Samsun, Gaziantep ve Erzurum olduğu infografikte, bayram tatili boyunca 7 milyon km yol kat edildiği ve toplam seyahat süresinin 136 bin saat olduğu da belirtiliyor. Bu sürede Boğaz Köprüsü’nün 4487 kez geçilebilir, Barış Manço’nun Bugün Bayram şarkısı 3,5 milyon kez söylenebilirdi.

1443612602_ClickBus___NN___nfografik

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su