Kadir Toprakkaya

Arkitera Seyahat Bursu finalistleri belli oldu

Arkitera Seyahat Bursu finalistleri belli oldu
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

İnternet üzerinden mimarlık ile ilgili yayın yapan Arkitera Mimarlık Merkezi, 2011 yılından bu yana sunduğu seyahat bursunun 2017 finalistlerini açıkladı. Geberit sponsorluğunda altıncısı düzenlenen bursun kazananı 2 Mayıs 2017’de açıklanacak.

Arkitera’nın 2017 seyahat bursunun teması, kent ve mimarlık ile ilgili konular kapsamında “Zaman Geçer” olarak belirlendi. Tema ve bahse konu bursa gelen başvurularla ilgili portalden yapılan açıklama şu şekilde:

İKİNCİ TUR SUNUMLARIN ARDINDAN KAZANAN BELİRLENECEK

“Seyahat bursiyerini 20. yüzyıl ve sonrası mimarlığına bakarak, zamanı ve kalıcılığı sorgulamaya davet eden bursa Türkiye’nin pek çok farklı üniversitesinden mimarlık öğrencileri ve genç mimarlar, rota önerileriyle başvurdu. Toplam 59 kişinin başvurduğu seyahat bursuna son katılımlar 18 Nisan tarihinde kabul edildi. Arkitera Seyahat Bursu’nu kazanan isim, 24-28 Nisan tarihleri arasında yapılacak ikinci tur sunumların ardından, 2 Mayıs’ta açıklanacak.”

FİNALE KALAN ADAYLAR

Arkitera Yayın Kurulu tarafından yapılan değerlendirme neticesinde finale kalan isimler ise şöyle: Ada Koloğlu, Ahmet Can Karakadılar, Ayşenur Babacan, Başak Genç, Beste Soybilge, Buse Kama, Can Kısacık, Ceren Yıldırım, Dilan Saray, Ece Yetim, İrem Uygur, Işık Gören, İsmail Solak, Mehmet Akif Sarı, Nazlı Deniz Ersöz, Özlem Yazgan, Seda Zafer, Sümeyye Karakaya, Yağmur Polat.

arkitera

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su