Kadir Toprakkaya

Aralık ayına özel gidilesi 6 güzel yer

Aralık ayına özel gidilesi 6 güzel yer
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Yılın son ayında bir seyahate çıkmak istiyor ama nereye gideceğinizi bilmiyorsanız, önerilerimize bir göz atın. Karşınızda aralık ayının en çok yakıştığı seyahat rotaları
Aralık ayında güneşlenip, serin sularda serinlemek ve tropik bir ağacın dibinde oturup dinlenme hayalleri kuranlardansanız Phuket’e gidebilirsiniz. Kış ortasında yazın tadını çıkarma fikrini sevip Phuket’e gitmeye karar verdiyseniz mutlaka şelalelere ve tapınaklara da uğrayın. Tropikal ormanda meyvelerinizi toplayabilir ya da bir salla Phuket’i keşfedebilirsiniz.

Cibuti -Doğu Afrika

Aralıkta yazı yaşamak istiyorsanız Doğu Afrika’nın minyon ülkesi olarak anılan Cibuti bir başka seçenek. Kızıldeniz’in girişi ve Arap yarımadasının karşısında yer alan bu sömürge ülkesi tam size göre. Burada bambaşka bir kültürü keşfederken, Kızıldeniz’den tutulmuş balıklarla ziyafet de çekeceksiniz. Burada popüler olan aktivite dalış. Kızıldeniz’in derinliklerini keşfetmek ve kendi maceranızın kahramanı olmak istiyorsanız, cesaretinizi ve sualtı kameranızı mutlaka yanınızda getirin! Unutmadan söyleyelim, dalış yapılan serin sular balina ve köpekbalıklarıyla dolu. Ayrıca Cibuti’deki tuz göllerini de mutlaka ziyaret etmelisiniz.

 

Highlands -Guatemala

Yılın son ayını şenliklerle dolu geçirmek isteyenler Guatemala’nın kumsalıyla ünlü şehri Highlands’a gidebilir. Ayrıca Chichicastenango’da da her pazar kasaba şenliği ya da festivaller düzenleniyor. Bu şenliklerde havai fişekler atılıyor, geleneksel dans gösterileri yapılıyor ve oyunlar düzenleniyor.

Batı Algarve- Portekiz

“2014’ü adrenalin patlaması yaşamadan bitirmem” diyorsanız, Portekiz Batı Algarve ve kızgın suları tam size göre. Üstelik aralık ayında burası hem ucuz hem de sakin. Dalgalarla boğuşmaya hazırsanız sörf tahtanızı alın ve koşmaya başlayın. Sadece huzur bulmak isteyenlerse ormandaki tahta evlerde keyifli zaman geçirebilir.

Kangvon-Güney Kore

Koreliler sporu çok seviyor, özellikle de kış sporlarını. Güney Kore’de özellikle aralık aylarında kış sporları denince akla Kangvon gelir. Burada devasa bir kış sporları ve dinlenme tesisi var. Kayak yaptıktan sonra termal havuzlarda dinlenirken huzura kavuşabilirsiniz. Kışın karla bembeyaz olan Kangvon’un dik yamaçları serbest stil skyboard sporcularının gözdesi.

Ateş Toprakları- (Tiarra del Fuego) Arjantin/Şili

Macellan gibi kaşiflerin izinden giderek yılın son ayını unutulmaz kılabilirsiniz. Güney Okyanus’a kıyısı olan Ateş Toprakları’nın bir kısmı Arjantin’e bir kısmı da Şili’ye bağlı. Bozulmamış doğasıyla övünen Ateş Toprakları sakinlerine göre burada yapılacak en güzel şey küçük bir tekne ya da kayıkla ufak adalar arasında dolaşmak. Üstelik burada gündüzler upuzun. Güneş 18 saat boyunca sizinle beraber olacak. Fakat hatırlatmakta fayda var, burası oldukça serin! İsterseniz ormanda yabani meyveler toplamaya çıkabilirsiniz, isterseniz de çeşitli su sporlarını deneyimleyebilirsiniz. Burası özellikle deniz canlılarıyla çok zengin. Oltanız hazırsa Ateş Toprakları’na!

Bir Cevap Yazın

vakıf taşdelen su

noyadecor