Kadir Toprakkaya

Antik Otel’de Ahmet Başar “Topladıklarım” Sergisi

Antik Otel’de Ahmet Başar “Topladıklarım” Sergisi
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Yaptığı sıradışı tablolarla sanatseverlerin dikkatini çeken Ahmet Başar, “Topladıklarım” isimli son kişisel sergisini Beyazıt’taki Antik Otel’de açtı. Tarihi yeraltı kalıntılarının üzerine oturtulmuş olan otelin ‘Cisterna’ sergi salonundaki serginin açılış kokteyline çok sayıda Sanatseverin yanı sıra , Otelde Konaklayan Turistler de katıldı.

Küratörlüğünü Murat Küçükkayalı’nın üstlendiği sergide tarihi mekanın duvarlarını süsleyen 20 adet tuval ve kağıt üzerine yapılan çalışmalar ilgiyle izlendi. Ahmet Başak, bir ay süreyle izlenebilecek etkinlikteki çalışmalarını anlatırkenşunları söyledi:

“Kompozisyonlarım trafik kazaları, iş cinayetleri, seçimler, siyase yozlaşma gibi güncel olayları sorgulayan bir yaklaşım açısına sahip. Eserlerimde ayrıca; sokaktaki çöpler, sahaf ve eskicilerden topladığım gazete kupürleri, ambalaj, fotoğraf, resim, evraklar, anonim resimler vb gibi malzemeleri boya ve mürekkeplerle bir araya getirip kompozisyonlar üreterek, kimi zaman o an yanımda olan kişileri de üretimin bir parçası haline getirip güncel olaylara kollektif notlar düşülmüştür.”

Bir Cevap Yazın

sonomed

vakıf taşdelen su

noyadecor