Haber Merkezi

Antalya’da Tekvando Festivali

Antalya’da Tekvando Festivali
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Türkiye Tekvando Federasyonu’nun ev sahipliğinde, 2-14 Şubat 2017 tarihleri arasında Antalya’da 4 uluslararası organizasyon ile adeta bir Tekvando Festivali düzenlenecek.

Serik ilçesine bağlı Belek Turizm Bölgesi’nde 13 gün sürecek etkinlikler, Avrupa Tekvando Birliği (ETU) Antrenör Semineri ile başlayacak. Antrenörler, 2-3 Şubat tarihlerinde düzenlenecek seminerde hem 2020 Tokyo Olimpiyatları öncesi değişen kurallarla ilgili bilgi alacak, hem de kendilerini geliştirme imkanı bulacak.

FARKLI ÜLKELERDEN YÜZLERCE SPORCU MÜCADELE EDECEK

Etkinlik, 4-5 Şubat’ta Avrupa Minikler Tekvando Şampiyonası ile sürecek. Şampiyonada 10 ülkeden yaklaşık 200 sporcu mücadele edecek. 10-11 yaş grubundaki sporcular, bu şampiyonayla erken yaşta uluslararası tecrübe kazanacak. Antalya’daki üçüncü organizasyon, G1 statüsünde 2020 Tokyo Olimpiyatları’na puan veren 5. Avrupa Kulüpler Tekvando Şampiyonası olacak. 6-9 Şubat tarihlerinde gerçekleştirilecek turnuvaya, 40 ülkeden yaklaşık bin tekvandocunun katılması bekleniyor.

Tekvando Festivali

TÜRKİYE AÇIK TURNUVASI İKİ KAT PUAN VERECEK

Tekvando Festivali, 10-14 Şubat tarihlerinde bu yıl dördüncüsü düzenlenecek Uluslararası Türkiye Açık Turnuvası ile son bulacak. Organizasyon, 2017 yılında Avrupa’da en yüksek olimpiyat puanı dağıtan açık tekvando turnuvası özelliği taşıyor. Dünya Tekvando Federasyonu (WTF), 4. Uluslararası Türkiye Açık Tekvando Turnuvası’nı 2017 yılı için G1 statüsünden G2 statüsüne çıkardı. Böylelikle büyükler kategorisinde mücadele edecek sporcular, olimpiyatlara katılım yolunda önceki yıllara göre iki kat daha fazla puan toplama şansı elde edebilecek. Büyükler, Gençler, Yıldızlar ile Pumse kategorilerinde düzenlenecek turnuvaya, 60 ülkeden 2 bin dolayında sporcu katılacak.

TÜRKİYE, TEKVANDONUN CAZİBE MERKEZİ HALİNE GELDİ

Türkiye Tekvando Federasyonu Başkanı Metin Şahin, yaptığı açıklamada Antalya’da düzenlenecek organizasyonlar ile sporseverlerin tam anlamıyla tekvandoya doyacaklarını söyledi. “Türkiye, tekvandonun cazibe merkezi haline geldi” diyen Şahin, şu ifadeleri kullandı: “Tam bir tekvando festivali olacak. Organizasyona dünyanın dört bir yanından sporcular katılacak. Tüm yaş kategorilerinden sporcular burada mücadele edecek. Geleceğin olimpiyat şampiyonlarını izleme fırsatı bulacağız. 2020 Tokyo Olimpiyatları yolunda önemli puan mücadeleleri yapılacak ve ilk stratejilerin sonuçlarını göreceğiz. Biz de başta Antalyalı sporseverler olmak üzere herkesi bu önemli organizasyona bekliyoruz.”

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su