Haber Merkezi

Antalya’ya güneş enerjili taksi durakları geliyor

Antalya’ya güneş enerjili taksi durakları geliyor
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’ye örnek olacak dev bir proje için daha çalışmalara başladı. Daha önce tarımsal üretimde enerji maliyetini sıfıra indirmek için güneş tarlaları kuran Büyükşehir Belediyesi, şimdi de kent merkezindeki tüm taksi duraklarını güneş enerjili taksi durakları ile değiştirecek.

Antalya’da tüm taksi durakları, kendi enerjisini kendisi üretecek. Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin uygulamaya koyacağı proje ile eski tip taksi duraklarının yerlerini güneş enerjili taksi durakları alacak.

TÜM TAKSİ DURAKLARI YENİLENECEK

Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Ali Alkan’ın ziyareti sırasında proje ile ilgili bilgi veren Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, kent merkezindeki tüm taksi duraklarını Büyükşehir Belediyesi olarak yenileyeceklerini söyledi.

ENERJİSİNİ KENDİ ÜRETECEK

Taksici esnafına hediye edilecek yeni durakların güneş enerjili olacağını belirten Başkan Türel, iklimlendirme dahil durağın ihtiyaç duyduğu tüm enerjiyi güneşten sağlayacağını kaydetti. Duraklarda WC ve mutfak ünitelerinin de bulunacağı bilgisini veren Türel, kullanılacak tüm malzeme ve ürünlerin TSE ve CE sertifikalı olacağını, ayrıca yanmazlık sertifikasının da bulunacağını dile getirdi. Enerji tüketen değil, enerji üreten bir belediye olmak için çalıştıklarını belirten Menderes Türel, çiftçilerin sulama maliyetlerini sıfırlamak için Döşemealtı’na güneş tarlası kurduklarını hatırlatarak, çevreci ve temiz enerji projeleri geliştirmeye devam edeceklerini aktardı. Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Ali Alkan ise projeden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, taksici esnafına verdiği destek nedeniyle Başkan Türel’e teşekkür etti.

TEK TİP OLACAK

Türkiye’ye örnek olacak güneş enerjili taksi durakları, durağın kent merkezindeki konumuna göre tek tip olarak uygulanacak. Tek tip içerisinde 3 ayrı modül yer alacak. Standart kapalı modülün yanı sıra taksi durağının lokasyonuna göre açık oturma modülü ile tercihe göre ATM kabini de eklenebilecek.

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su