Cenay Toprakkaya

Vizyon projeler Antalya’ya çağ atlatıyor

Vizyon projeler Antalya’ya çağ atlatıyor
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya’yı vizyon projeleriyle marka şehre dönüştürüyor. Boğaçay Projesi’nden Konyaaltı sahiline, Kruvaziyer Liman’dan Tünektepe Projesi’ne mega projelerle Antalya, dünyanın parlayan yıldızı olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Antalya’ya sihirli dokunuşlar yaparak büyük bir değişime uğratan Başkan Menderes Türel, vizyonu ile Antalya’nın bir dünya kenti haline gelmesinin önünü açtı. Antalyalıların desteğiyle hayal denilen projeleri birer birer başlatan ve gerçekleştiren Türel, marka kent Antalya hedefine hızla yaklaşıyor.

BOĞAÇAYI PROJESİ BAŞLADI

Antalya’nın geleceğine yön verecek Boğaçay Projesi’nin ilk etabını başlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Türel, taşıdığı afet riskiyle Konyaaltı’nı tehdit eden Boğaçayı’nı Antalya’ya büyük katma değer sağlayacak bir yaşam alanına dönüştürüyor.

KONYAALTI SAHİLİ, DÜNYANIN EN GÜZELİ OLDU

Antalya’nın çehresini değiştiren en önemli projelerden biri de Konyaaltı Sahil Antalya Yaşam Park Projesi… Konyaaltı sahilini tam bir pırlanta gerdanlığa kavuşturan proje, sezon öncesi tamamlanarak hizmete açıldı. Dünyanın en güzel sahili haline gelen Konyaaltı Plajı, hem halkın hem de turistlerin büyük beğenisini topluyor.

Antalya

TÜNEKTEPE, ANTALYA’NIN İŞARET FİŞEĞİ OLACAK

Teleferik Projesi’nin hayata geçmesiyle ilk adımı atılan Tünektepe Projesi de Antalya’nın işaret fişeği olacak. Muhteşem mimarisiyle kartpostalları süsleyecek Tünektepe ile Antalya, yeni bir çekim merkezine kavuşacak. Tünektepe’de Antalya’nın gelecekteki simgesi olabilecek 30 odalı bir turistik tesis, cazibe merkezi ve yaşam alanı projesi hayat bulacak. Burası halkın da günü birlik ulaşabileceği, istifade edebileceği bir tesis olarak hizmet verecek.

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su