Kadir Toprakkaya

6. ACE of M.I.C.E. Fuarı basına tanıtıldı

6. ACE of M.I.C.E. Fuarı basına tanıtıldı
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

“Connecting Dots” mottosuyla 20-22 Şubat 2019 tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi’nde (ICC) gerçekleşecek olan Türkiye’nin ilk ve tek etkinlik, toplantı ve kongre endüstrisi fuarı 6. ACE of M.I.C.E. Exhibition by Turkish Airlines’ın bilgilendirme toplantısı, 13 Kasım Salı günü W Hotel Istanbul’un stüdyolarında protokol ve basın mensuplarının yoğun ilgisiyle gerçekleşti. Değişen yüzüyle altıncı defa global MICE endüstrisini ağırlamaya hazırlanan fuarın toplantısına; THY Harbiye Satış Müdürü Macid Boyar, İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Yusuf Batur, İBB Turizm Müdürü Halil İbrahim Şan, İTO temsilcileri, TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyeleri, TYD, SKAL, YEPUD, DPİD, POYD, İSTTA, SSTD, TETSED dernek başkanları ve yöneticileri ile basın mensupları katılım gösterdi.

Başak Koç

BENZERSİZ BİR MICE DENEYİMİ

Sektörün tanınan MC’lerinden Başak Koç’un açılışıyla başlayan toplantıda, ACE of M.I.C.E. Exhibition by Turkish Airlines’ın 2019 konseptini Turizm Medya Grubu Başkanı Volkan Ataman anlattı: “ACE of M.I.C.E. Exhibition by Turkish Airlines, serüvenine 2014 yılında başladı ve ilk organize edildiği günden bu yana global MICE endüstrisini bir araya getirmenin heyecanıyla çalışmaya devam ediyor. Fuarımız etkinlik, toplantı, kongre ve incentive seyahatinin farklı kategorilerde hizmet veren otel, etkinlik/toplantı yönetim firması, DMC, etkinlik mekanı, servis sağlayıcılar gibi firmaların hizmetlerini sergileyebildikleri ve B2B toplantılarla networklerini genişletme imkanı buldukları ilk ve tek organizasyon olarak varlığını sürdürmeye devam etmekte.

5 YILDA 40 ÜLKEDEN 955 ULUSLARARASI PROFESYONEL AĞIRLADIK

Fuarımızda şimdiye kadar 78.bin 861 MICE profesyonelini ağırladık. Bin 226 firma fuarımıza stant alarak katılım gösterdi. Uluslararası Hosted Buyer Programımız kapsamında 40 ülkeden 955 uluslararası ve 2 bin 393 yerel profesyonel fuarımız kapsamında ağırlandı, katılımcılarla B2B görüşme gerçekleştirdi. Beş senede fuarımız toplamda 33 bin 515 B2B toplantıya ev sahipliği yaptı. Ayrıca, Speakers’ Corner programı kapsamında 199 ayrı oturumda 175 yerli ve 82 yabancı konuşmacıya ev sahipliği yaptık.

ACE of M.I.C.E Exhibition by Turkish Airlines

DEĞİŞİM, İNOVASYON, GELECEK

Altıncı yaşımızda katılımcılarımızı etkileyecek, zihin dünyalarını genişletecek ve iş yapış şekillerinde perspektiflerine katkı sağlayacak bir konsept tasarladık. ‘Connecting Dots’ mottosu altında hazırladığımız konseptle sizleri hem görünüm hem de içeriği itibariyle önceki senelerden farklı bir fuar bekliyor olacak. Uluslararası Hosted Buyer Programı kapsamında yurtdışı pazarından katılacak 250 uluslararası nitelikli MICE profesyoneli ve 500’ün üzerinde yerel profesyonel, fuar kapsamında katılımcı firmalarla B2B görüşme gerçekleştirecek.

EĞLENİRKEN NETWORK?

ACE of M.I.C.E. her zamanki gibi birbirinden renkli networking etkinlikleriyle katılımcılarına keyifli zamanlar yaşatırken, aynı anda bağlantılarını genişletme şansı tanıyor. İlk günün akşamında düzenlenen Gala Yemeği, yabancı misafirlere İstanbul’un tanıtıldığı Boğaz turu ve fuarın ikinci günü gecesinde düzenlenen bir Türkiye MICE endüstrisi ritüeli ve markası ‘AMEzing Parti’ ile fuar katılımcılarını eğlenirken bağlantı kurabilecekleri renkli deneyimler bekliyor.

ZİHNİNİZE MEYDAN OKUYUN!

Global MICE sektörünün en büyük marka ve isimlerini bir araya getirmeye devam eden ACE of MICE 2019 Speakers’ Corner’da, etkinlik endüstrisinin yeni iletişim teknolojileri ışığında geçirdiği değişim sürecinden esinlenerek, ‘Deneyimsel Pazarlama’ ve ‘Deneyimsel Tasarım’ konuları işleniyor. Ayrıca, ‘Doğru destinasyon pazarlaması nasıl olmalı?’ sorusundan yola çıkan ‘Destinasyon Pazarlaması’ başlığı altında, arkalarında başarı hikayesi yatan convention bureau’ların direktörlerinden doğru stratejilerle bezeli iletişim ve pazarlama hikayelerini dinleyebilirsiniz. Etkinlik teknolojileri alanında dünyanın en büyük teknoloji markaları, dijital dünyanın kapılarını profesyoneller için bir kere daha aralarken, en son trendleri daha yakından takip edebilir, etkinlik ve organizasyonlarınızı son teknolojilerle donatabileceğiniz inovasyonlar hakkında fikir edinebilirsiniz. Günümüzdeki değeri 900 milyon dolar olarak ifade edilen ve 2021’e kadar endüstrisinin 2.1 milyar dolarlık bir hacme ulaşması beklenen E-spor alanındaysa, konunun Türkiye ve global alandaki uzmanları ve ünlü simaları E-spor’un geleceğini ve MICE sektörü için getirilerini ele alacak.

ACE of MICE Ödülleri

ACE OF M.I.C.E. AWARDS 7. ETKİNLİK VE TOPLANTI ÖDÜLLERİ

İlki 10 Şubat 2012 tarihinde Haliç Kongre Merkezi’nde 28 ayrı kategoride 230 proje başvurusu, 160 sponsor firma ve sektörden 2 bin 500 kişinin katılımı ile gerçekleştirilen ACE of M.I.C.E. Awards, Türkiye’de her geçen gün büyüyen, yenilikçi bir MICE sektörü olduğunun kanıtı olarak her yıl daha da büyüyerek yedinci yaşına giriyor. Şimdiye kadar 12 binden fazla profesyonelin katıldığı ödül törenine, 6 yılda 1.150 firma başvurdu ve 174 ödül sahipleriyle buluşturuldu. 3 Nisan 2019 tarihinde görkemli bir organizasyon ile Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda 1.900 kişinin katılımıyla Oscar tadında gerçekleşecek ACE of M.I.C.E. Awards, iki ana başlık ve 20 farklı kategoride Türkiye etkinlik ve toplantı sektörü firmalarını ‘etkilemeye’ çağırıyor. 7. ACE of M.I.C.E. Awards’un başvuruları 19 Kasım’a kadar devam ediyor.”

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su