Cenay Toprakkaya

Ali Rıza Efendi Kültür Evi’ne turist akını

Ali Rıza Efendi Kültür Evi’ne turist akını
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Kırklareli Belediyesi ile Trakya Kalkınma Ajansı tarafından hazırlanan; Türkiye, Yunanistan, Karadağ ve Bulgaristan’ın ortak kültürel değerlenin sergilendiği Ali Rıza Efendi Kültür Evi, yerli ve yabancı turistlerden ilgi görüyor.

Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, iki ay gibi kısa sürede kültür evini yaklaşık 6 bin turistin ziyaret ettiğini, bu sayının daha da artacağına inandığını dile getirdi. Ali Rıza Efendi Kültür Evi’yle Balkanlar’ın tarihi ve kültürel özelliklerini bir arada yaşattıklarını vurgulayan Kesimoğlu; Yunanistan, Bulgaristan ve Karadağ ile Kırklareli’nin tarihi, kültürel birlik ve beraberliğinin bulunduğunu kaydetti.

Ali Rıza Efendi Kültür Evi

TARİH VE KÜLTÜR BİRLİĞİ YAŞATILACAK

Vatandaşları kültür evini ziyaret etmeleri için davet eden Başkan Kesimoğlu; “Kırklareli’nin adı zamanında Bulgar dostlarımızla yaşarken Lozengrad, Yunan dostlarımızla yaşarken de Saranta Eklesies imiş. Bizim Bulgaristan, Yunanistan ve Karadağ ile tarih ve kültür birliğimiz, coğrafya beraberliğimiz var. Biz bu birlikteliği, beraberliği biraz da geleceğe not düşmek adına böyle bir uygulama içerisine girdik” dedi.

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

noyadecor