Kadir Toprakkaya

Akdeniz’de barış güneşi turizmle doğacak

Akdeniz’de barış güneşi turizmle doğacak
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Dünya Turizm Yazarları ve Gazetecileri Federasyonu’nun (FIJET) Komite Toplantısı, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde gerçekleştirilecek. Aynı zamanda FIJET’i Türkiye’de temsil eden ATURJET’in de yönetim kurulu toplantısının yapılacağı organizasyon, 17-20 Mart 2019 tarihleri arasında düzenlenecek.

Yaratılmaya çalışılan bütün olumsuzluklara rağmen Akdeniz’de barış güneşinin turizmle doğacağı mesajını veren FIJET Yönetim Kurulu Üyesi ve ATURJET Başkanı Delal Atamdede; “Dünyanın en çok turist çeken destinasyonlarından biri olan Akdeniz çanağı, yıllardır emperyalist ülkelerin dünya ekonomisine ve politikasına yön verme hevesiyle suni krizlerin gölgesinde bir süreç içindedir. Bölgede bulunan ve ekonomileri ağırlıklı turizme bağlı ülke halklarını birbirine düşürerek tehlikeli bölge algısını oluşturma çabası içinde olduklarına üzülerek tanık olmaktayız” dedi.

Delal Atamdede
“BARIŞ SAĞLANMADAN TURİZM OLAMAZ”

Gücü elinde bulunduran oyuncuların belli bir noktaya kadar başarılı olduklarının da görüldüğüne üzülerek tanık olduklarını dile getiren Atamdede; “Bölge tüm bu sıkıntıları nasıl aşabilir? Anahtar kelime turizmdir. Algı operasyonlarını alt edecek, önyargıları ortadan kaldıracak, toplumlara birbirlerini tanıma ve sevme imkânı verecek, beraberinde barış ortamını oluşturacak tek endüstri, kim ne derse desin turizmdir” şeklinde konuştu.

ANDREW AGIUS MUSCAT DA GELİYOR

FIJET Komite Toplantısı için KKTC’ye yaklaşık 12 dünya ülkesinden turizm yazarı ve gazeteciler gelecek. Katılımcılar arasında Akdeniz Turizm Forumu Genel Sekreteri Andrew Agius Muscat da yer alıyor. Tam bir Türkiye dostu olan ve yakasında Türkiye bayraklı rozet taşıyan Muscat; “Huzur ve barışın olduğu yerde çok başarılı turizm operasyonları olur, bereket olur” meajı gönderdi. FIJET üyelerinin KKTC devlet yetkilileri tarafından kabul edileceği ve turizme destek mesajları verileceği ise yine alınan bilgiler arasında.

Delal Atamdede
Delal Atamdede: Bu noktada Malta’da Akdeniz Turizm Forumu ile başlayan yolculuk, KKTC’de düzenlenecek FIJET Komite Toplantısı ve ATURJET Yönetim Kurulu Toplantısı ile devam ediyor. Böylece Akdeniz’den dünyaya barış mesajı da veriyor olacağız…

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su