Kadir Toprakkaya

Adige Panorama Dergisi’nin yeni sayısı yayınlandı

Adige Panorama Dergisi’nin yeni sayısı yayınlandı
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Almanya ile Türkiye arasında bir basın köprüsü kurma misyonu ile yayınlanan Adige Panorama Dergisi’nin yeni sayısı, “Tarihten Günümüze Almanya’daki Türkler” başlıklı kapak haberi ile çıktı.

Son günlerde yaşadığımız büyük siyasi sorunlara rağmen Almanya ile olan dostluğumuzun 200 yılı aşan geçmişinin kronolojik bir incelemesinin yapıldığı dergi sayfalarında, özellikle 1961 yılında başlayan büyük göçün hikayesi ve günümüze kadar gelen değişiminden söz ediliyor.

Adige Panorama

EŞ BİRLEŞMELERİNDE ALMANCA ŞARTINA ELVEDA

Dergi sayfalarında yer alan bir başka önemli haber ise, eş birleşmelerinde aranan temel düzeyde Almanca bilme şartının kaldırılması olarak dikkat çekiyor. Almanya’da kurulu SANAS Hukuk Bürosu’ndan Dr. Av. Temel Nal’ın kaleme aldığı yazıda, “Münih İdare Mahkemesi aldığı bir kararla, Türk vatandaşlarından Almanca bilme şartının aranmayacağına hükmetmiştir” ifadeleri yer alıyor.

TURİZMİN GELİŞMESİ İÇİN BARIŞ ORTAMI ŞART

Adige Panorama Dergisi sayfalarında turizm konusuna da değinilmiş. Akdeniz Turizm Vakfı Genel Sekreteri Andrew Agius Muscat ile mini bir söyleşinin yer aldığı haberde, turizmin gelişmesi için barış ortamının olmazsa olmaz olduğunun altı bir defa daha çiziliyor.

ALMANYA İÇİN ERASMUS VİZESİ

Almanca, Türkçe ve İngilizce olarak yayınlanan dergi sayfalarında pek çok özel haber mevcut. Almanya’da yaşayan Türk vatandaşlarının Türkiye’deki miras haklarından, Almanya için Erasmus Vizesi işlemlerinde dikkate alınması gerekenlere, Almanya’da 2017 yılında düzenlenecek fuarların listesi ve konsolosluk bilgilerine kadar her şey dergi sayfalarında bulunuyor.

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su