Filiz Baeira

ABD’nin ilk Türk belediye başkanına ilk kutlama

ABD’nin ilk Türk belediye başkanına ilk kutlama
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Amerika Birleşik Devletleri’nin doğu kıyısında bulunan New Jersey eyaletinin 20 bin nüfuslu Chatham bölgesi seçimlerinde, belediye başkanlığına ABD vatandaşlığı da bulunan Türk mimar Tayfun Selen seçildi.

Geçtiğimiz hafta ABD’nin New Jersey eyaletine bağlı Chatham Belediye Başkanlığı’na seçilen Türk mimar Tayfun Selen’e ilk ziyaret ve ilk tebrik, TOURMAG Turizm Dergisi’nden oldu. ABD’de yaşayan TOURMAG Turizm Dergisi editörlerinden Filiz Baeira’yı makamında kabul eden Başkan Selen; “Kapılarımız herkese açık. Burada belediye başkanlığına seçilmiş olmaktan dolayı ülkem adına da çok mutlu oldum. Bana destek olan soydaşlarıma ve her milletten insanlara bir defa da aracılığınızla teşekkürlerimi iletiyorum” dedi.

Tayfun Selen

TAYFUN SELEN HAKKINDA

İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü mezunu olan 47 yaşındaki Tayfun Selen, 22 yıl önce göçmen olarak geldiği ABD’de politikaya atılarak, yaşadığı Chatham’ın belediye başkanı seçildi. Evli ve bir kız çocuğu babası olan Selen, 7 Kasım 2017’de Cumhuriyetçi Parti adayları arasından Chatham Belediye Komitesi üyeliğine seçilen ilk Türk olmuştu. Komitede yapılan belediye başkanlığı seçimini de kazanan Tayfun Selen, ABD’de bu göreve gelen ilk Türk oldu. Cumhuriyetçi Parti üyesi olan ve 15 yıldır Chatham’da yaşayan Selen, New Jersey’deki Montclair State University’de İşletme alanında yüksek lisans yaptı. “Lincold Educational Services” adlı okulun yönetiminde ise Kıdemli Başkan Yardımcılığı görevini yürütüyor.

Tayfun Selen
Cumhuriyetçi Parti’den belediye başkanı seçilen Tayfun Selen, 22 yıl önce ABD’ye göçmen olarak gitmişti. Selen, belediye binasında ilk kabulünü TOURMAG Turizm Dergisi Editörü Filiz Baeire’ya verdi.

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su