Kadir Toprakkaya

6. ACE of MICE fuarı kapılarını açtı

6. ACE of MICE fuarı kapılarını açtı
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Türkiye’nin ilk ve tek etkinlik, toplantı ve kongre endüstrisi fuarı ACE of MICE Exhibition by Turkish Airlines, “Connecting Dots” mottosuyla altıncı defa global MICE endüstrisini ağırlıyor. 20-22 Şubat tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek olan 6. ACE of MICE Exhibition by Turkish Airlines‘ın açılış seremonisi gerçekleşti.

Seremoninin açılış konuşmalarını; KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, İstanbul Vali Yardımcısı Ahmet Hamdi Usta, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya, Tanıtma Genel Müdür Yardımcısı Vekili Onur Gözet, İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi ve İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu Yönetim Kurulu Başkan Vekili Bahadır Yaşık, Türk Hava Yolları Yurtiçi Satış Başkanı Emre Menevşe, Rixos Hotelleri Yönetim Kurulu Başkanı Fettah Tamince ve Turizm Medya Grubu Başkanı Volkan Ataman gerçekleştirdi.

ACE of MICE
254 ULUSLARARASI FİRMA, 500’DEN FAZLA PROFESYONEL, 15 BİN ZİYARETÇİ

Uluslararası Hosted Buyer Programı kapsamında yurtdışı pazarından katılacak 254 uluslararası nitelikli MICE profesyoneli ve 500’ün üzerinde yerel profesyonel, fuar kapsamında katılımcı firmalarla B2B görüşme gerçekleştirecek. Üç gün boyunca fuara 15.000’den fazla profesyonel ziyaretçi katılım gösterecek.

ACE of MICE
ETKİNLİK VE TOPLANTI BÜTÇESİ HACMİ 20 MİLYAR TL’Yİ AŞIYOR

2019 yılı için Uluslararası Hosted Buyer Programı kapsamında ağırlanacak firmaların yıllık etkinlik ve toplantı bütçesi 20 Milyar TL’yi aşarken, satın alıcılar ağırlıklı olarak Avrupa, Rusya, Hindistan ve Asya ülkelerinden geliyor.

Volkan Ataman
VOLKAN ATAMAN: NİTELİKLİ TURİZME KATKI SAĞLIYORUZ

Turizm Medya Grubu Başkanı Volkan Ataman, açılış konuşmasında şu noktaların altını çizdi: “Büyük bir çaba ve emekle her yıl Türkiye ve global MICE sektörünü bir araya getirerek, ülkemiz ekonomisine büyük ölçüde katkı sağlıyoruz. Bu yıla hazırlanırken en büyük motivasyonumuz, ülkemiz ve sektörümüzün bu alanda kalkınmasını sağlamaktı. Son 6 yıldır ACE of MICE fuarıyla nitelikli turizme büyük oranda katkı sağlıyoruz. 6 yılda ACE of M.I.C.E. Exhibition by Turkish Airlines’ı 93 bin 861 MICE profesyoneli ziyaret etti. Uluslararası Hosted Buyer Programı ile 41 ülkeden 1179’den fazla incentive firmasını, PCO’ları, DMC’leri, uluslararası dernekleri, kurumsal firmaları ve markaları ağırladık. Türkiye MICE endüstrisinden 2 bin 753 yerel satın alıcı, fuarımız kapsamında ağırlandı. 6 yılda toplamda 37 bin 515 B2B görüşme gerçekleştirildi. Konferans programlarımızda ise 224 farklı oturumda dünyanın en ünlü markalarının üst düzey yöneticilerinden 304 yerli ve yabancı konuşmacı yer aldı.”

GALA YEMEĞİ

Fuar boyunca katılımcıları keyif dolu iş bağlantıları bekliyor. 20 Şubat akşamı 550 kişinin katılımıyla İstanbul boğazının en muhteşem mekanlarından biri olan PORTAXE’da gerçekleşecek gala yemeğinde uluslararası ve yerel katılımcılar, hosted buyer’lar ve konuşmacıların aynı masa etrafında bir araya getirerek networkun devamlılığı sağlanacak.

BOĞAZ TURU

20 Şubat akşamı Uluslararası Hosted Buyer’ların ve konuşmacıların katılımıyla gerçekleşen Boğaz turuyla, profesyonel rehberler eşliğinde İstanbul destinasyon uluslararası katılımcılara tanıtılacak.

YILIN EN İDDİALI PARTİSİ: AMEZING PARTY

Fuarın ikinci günü olan 21 Şubat 2019 tarihinde, 41 ülkeden 1500 MICE profesyoneli muhteşem bir parti eşliğinde Beşiktaş Dorock XL’de bir araya gelecek. Ulusal ve uluslararası hosted buyerlar, katılımcı firmalar, konuşmacılar, uluslararası MICE dernek başkanları, basın mensupları, sanat, iş, cemiyet hayatı ve spor camiasından çok özel isimlerin davetli olduğu partide; video mapping şov, müzik grupları, DJ ve sürprizlerle dolu dans performansları eşliğinde unutulmaz bir gece yaşatılacak.

SPEAKERS’ CORNER 2019

Global MICE sektörünün en büyük marka ve isimlerini bir araya getirmeye devam eden ACE of M.I.C.E. by Turkish Airlines 2019 Konferans Programı’nda, etkinlik endüstrisinin yeni iletişim teknolojileri ışığında geçirdiği değişim sürecinden esinlenerek deneyimsel pazarlama ve deneyim tasarım, destinasyon pazarlaması, etkinlik teknolojileri ve espor temalarını işleniyor.

DEV MARKALARIN ETKİNLİKLERİNİN YARATICILARI ACE OF MICE’DA!

Deneyimsel pazarlama ve deneyim tasarımı konularında dünyanın lider etkinlik ve yönetimi şirketi GES’in Uluslararası Genel Müdür Yardımcısı Jason Popp, PICO Global Marka Etkileşimi Direktörü Gregory Crandall, Sila Sveta’dan Anastasia Filatova, küresel pazarda lider deneyimsel pazarlama ajansları Jack Morton Worldwide’dan Caspar Mason ve Freeman XP’den Jordan Waid, konferans programı kapsamında ACE of M.I.C.E.’da! Bunların yanında Kurumsal İletişimciler Derneği Paneli ise SOCAR Türkiye, TAB Gıda, Pepsi Co, Sabancı Üniversitesi gibi markaların iletişim yöneticilerini buluşturuyor. Çelebi Havacılık Holding sponsorluğunda düzenlenen Destinasyon Pazarlaması oturumlarında ICCA Paneli; Rusya, Seul, Sırbistan, Güney Afrika ve Abu Dhabi gibi destinasyonların turizm otoriteleri ve kongre bürolarının başkanlarını, ICCA Avrupa direktörünün moderasyonunda gerçekleşecek panelde buluşturuyor.

E-SPOR’UN EN ÖNEMLİ İSİMLERİ DE ACE OF MICE’DA!

Vestel sponsorluğunda düzenlenen E-spor oturumları ise, Kaan Kural ve Tunç Berkman moderasyonunda iki farklı panele ev sahipliği yapacak. RIOT Games, Netmarble’ın yöneticileri ve Türkiye Espor Federasyonu gibi endüstrinin kilit aktörlerini bir araya getirecek panellerde, E-spor’un geleceği ve etkinlik endüstrisine ve markalara vaat ettikleri ele alınacak.

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su