Kadir Toprakkaya

10. yılını kutlayan Krea Gayrimenkul, Lizbon’a açılıyor

10. yılını kutlayan Krea Gayrimenkul, Lizbon’a açılıyor
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

İstanbul’un meşhur tarihi bölgesi Tophane’de Tomtom Gardens’ı yatay dönüşüm ile mahalle dokusunu bozmadan geliştirip değerine değer katan Krea Gayrimenkul, başarılarını yurt dışına taşıyor. Kentsel dönüşümün odağına insan ve yaşamı koyan firma, yatay dönüşüm anlayışıyla özlenen mahalle dokusunu koruyor.

Krea, 10. yılını Tomtom Gardens’ta yapımına yeni başlayacakları Palazzo Tibaldi’nin tarihi dokusunda kutladı. Ayrıcalıklı olma hissini yaşatan projelere imza atan Krea, bu özel gecesinde ilk defa Avrupa’da bir projeye imza atmanın heyecanını yaşattı. Böylece ilk defa bir Türk şirketi, Portekiz’de gayrimenkul geliştirme projesi yapıyor.

KREA Gayrimenkul

TOMTOM GARDENS’TAN LİZBON’A SINIRLARI AŞAN BAŞARI

Krea, Sirius ile Tomtom Gardens’ta başladığı başarılı ortaklığın devamında, Fransız Optylon işbirliğiye Lizbon’da Prima Collection’ı hayata geçiriyor. Prima Collection, Avrupa’nın yükselen yıldızı Lizbon’un tam merkezindeki en iyi lokasyonda yer alıyor. Projenin konsepti, 1800’lü yıllarda yapılmış tarihi binalarda yeni bir otel-ev karma yapı oldu. Böylece müşteriler, dairelerini konaklama amaçlı kullanabildikleri gibi Lizbon’da kalmadıkları dönem için de getiri garantisi alıyor.

AVRUPA’NIN KALBİNE TÜRK İMZASI

Krea Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Koda, konu ile ilgili yaptığı açıklamada şunları ifade etti: “Krea Gayrimenkul olarak 10 yılda Türkiye’nin en önemli lokasyonlarında çok başarılı projeler yaptık. Kentsel dönüşümün insan odaklı ve yatay projelerle gelişmesi gerektiğini savunuyoruz. Krea-Sirius işbirliğiyle Tomtom Gardens projemizde kazandığımız tarihi binaları kent dokusuna uygun dönüştürme tecrübemizi, dünyanın en çok gelişen ve yıldızı parlayan kentlerinden Lizbon’a taşıyoruz. Çözüm ortağımız Optylon sayesinde Lizbon’daki Prima Collection projemizin müşterileri, bu yatırımlarını ister konaklama ister kısa dönem kiralama yöntemiyle getiri amaçlı kullanabilecek. Türkiye’de ilkleri başarmaya alışık bir kurum olarak Avrupa’nın kalbine adım atmaktan ve gelişen Portekiz pazarına imzamızı atmaktan mutluluk duyuyoruz.”

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su